5 способів перемогти конкурентів, не порушуючи правил


Велика кількість компаній у будь-якій сфері діяльності призводить до зростання конкуренції між ними. І стає все складніше знайти свою нішу та затриматись в ній, а тим паче вийти на перше місце. Проте навіть не порушуючи правил та залишаючись людиною, можна добитись значних успіхів та процвітання для своєї фірми.

  1. Велика ціль

Цілься в Місяць, навіть якщо схибиш, залишишся серед зірок.

Можна подумати, що ставити перед собою високу планку та вважати себе особливим, готовим досягнути вершин, до яких ніхто ще не піднімався, дещо гордовито та надто самовпевнено. Ось тільки без впевненості в собі та своїх можливостях, без віри в здійсненність своєї цілі, вона й справді буде недосяжною.

Впевненим в собі людям, які переконані, що можуть досягнути велику мету, все «під силу», адже їхня віра в себе не може бути порушена — вони не просто хочуть працювати добре, вони хочуть працювати краще за всіх. Людина без складної або високої мети не буде прагнути стрибнути вище голови. А без цього не можна бути краще, адже бути кращим за інших — означає ставити собі більш складні цілі.

  1. Слідкуйте за репутацією

Популярність важливіше репутації, оскільки без першої немає і другий.

Кажуть, якщо будь-яку людину без жодних пояснень кинути за грати, то підсвідомо вона буде знати причину. В кожного є свій скелет в шафі, секрети, про які знає обмежене коло осіб. І ось коли комусь заманеться знищити вас в такий ганебний спосіб, як розпускання пліток, то вони точно звернуться до вашого минулого. Тому важливо бути людиною з бездоганною репутацією. Тоді вашим ворогам доведеться придумувати міфи, щоб виправдати свої нападки. Але міфи легко розбиваються об об’єктивність.

  1. Навчіться співпрацювати з опонентами

Однодумці бажані, опоненти — необхідні.

Навколо вас завжди існуватимуть люди, які вам будуть неприємні за поглядами чи переконаннями, своїм темпераментом чи характером, методами роботи чи навіть зовнішністю. Але якщо вони можуть вам допомогти, то потрібно працювати з ними — це не компроміс зі своєю совістю чи принципами, це професійний підхід до справи.

  1. Кидайте виклик і перемагайте

Коли фірмі вже ніхто не кидає виклик, у неї дуже мало шансів залишитися динамічною (Бартон Клейн)

Хоча насамперед виклик потрібно кидати самому собі. Змагайтесь з самим собою і ви будете розвиватись. Змагайтесь з іншими, щоб перемагати. Головне участь? Так думають тільки невдахи, які ніколи не переможуть. Програмування на перемогу і впевненість в тому, що її можна досягти, — той виклик який ви повинні кидати самому собі. Тільки тоді можна стати кращим і перемогти.

  1. Правильний маркетинг

Не заважайте своїм клієнтам купувати. Краще дайте їм те, чого вони хочуть (Майк Вольпі)

Ви, мабуть, звертали увагу, що одні фірми, які надають послуги чи виготовляють товари, якість яких є не такою високою, бувають більш популярні за ті, в кого всі показники, як от: сервіс, якість, ціна тощо, є набагато кращими та вигіднішими. Справа в поширенні, в правильній маркетинговій стратегії. Навіть як ви робите щось найкраще, але про це ніхто не знає, який в цьому сенс. Знайдіть хорошого маркетолога, робіть свою справу на високому рівні і дозвольте людям говорити про вас.