6 областей, над якими майбутні юристи повинні задуматися, щоб виділитися з натовпу


Британське юридичне видання Legal Cheek недавно провело черговий захід, що зібрав під одним дахом провідних юристів, які ділились своїм досвідом та обговорювали майбутнє юридичної професії.

На одній із панелей четверо представників юридичної компанії «Pinsent Masons» — юристів різного рівня: від партнера до помічника юриста виступали перед 90 студентами-юристами та давали свої рекомендації щодо їх майбутньої професії з урахуванням тих змін, які щодня впроваджуються, і які потрібно враховувати у навчанні та особистому розвитку.

Ось шість областей, над якими потрібно задуматись майбутнім юристам, щоб виділитися з натовпу.

  1. Клієнти продовжують вимагати більшого

У висококонкурентному бізнес-середовищі клієнтам потрібні не тільки відмінні юристи, а й хороші комерційні мислителі.

Моїм клієнтам потрібні юристи, які розуміють їх бізнес і ринки, на яких вони працюють, а потім надають юридичні консультації в цьому контексті, сказав соліситор Адам Уейт, який спеціалізується на питанні фінансів у сфері нерухомості. Студенти, які подають заявки на стажування, повинні показати фірмам, що вони думають в цьому напрямку.

Але комерційної обізнаності вже недостатньо. Клієнти тепер також шукають юристів, які займаються інноваціями, оскільки їх підприємства експериментують з новими методами роботи і чекають, що їх юристи знаходяться з ними на одній хвилі. 

Стажистка «Pinsent Masons» Аліша Каузер використовувала свої технічні навички, відточені під час роботи в консультативній службі «Bam Legal», щоб виділитися з натовпу. 

Десять років тому цього, ймовірно, не було навіть на порядку денному, але тепер у студентів, які розуміють закон і технології, є перевага, сказала вона.

  1. Юридичні технології допомагають підвищити ефективність

Нові блискучі продукти можуть виглядати красиво і з ними цікаво експериментувати, але важливо, щоб майбутні юристи не забували, що стоїть за ними: підвищення ефективності роботи юридичних фірм, щоб надавати клієнтам більш якісні послуги. 

У бізнес-середовищі, яке є складним з Brexit та іншими аспектами політичної невизначеності в економіці, яка, здається, сповільнюється, клієнти хочуть більшого, вкладаючи менше. Ось чому ми так багато інвестуємо в технології, зазначив Уейт.

Соліситор-стажист Сіма Лодья бачила, як програмне забезпечення з використанням штучного інтелекту змінює спосіб виконання рутинних завдань в таких областях, як нерухомість і комплексна експертиза. Вона також спостерігала за впливом нового програмного забезпечення на управління справами, допомагаючи командам працювати більш ефективно, а клієнтам стежити за розвитком подій. 

Вся справа в рентабельності, сказала Лодья.

Заглядаючи в майбутнє, Уейт визначив служби аналітики ресурсів, які допомагають юридичним фірмам відстежувати вільний час юристів, щоб більш ефективно розподіляти роботу, як «область для спостереження».

  1. Юридичні фірми починають пропонувати більше, ніж право

Податковий партнер Пітер Морлі займає вигідну позицію, щоб дати уявлення про вплив бухгалтерських фірм «Великої четвірки» на надання юридичних послуг. Замість того, щоб розглядати це як загрозу, він вважає, що юридичні фірми також можуть самі грати в подібну гру переходячи в такі області, як оподаткування та управління проектами. 

Ми вже починаємо позиціонувати себе як професійну фірму з надання послуг, що базується на праві, сказав він аудиторії.

Він також додав, що в той час як їх ключовою перевагою завжди буде закон, клієнти вимагають розширення в їх компетенцій в інших областях.

  1. Все, від напруженості в торгових відносинах до зміни клімату, потребує юристів

Відповідаючи на питання про Brexit, зростання напруженості в торгівлі між США і Китаєм і зміну клімату, у відповідях доповідачів був спільний посил: коли б не відбувалися зміни у світі, компаніям потрібна юридична консультація про ефект, який вони викличуть. Наводячи як приклад шотландську індустрію віскі, яка останнім часом піддається впливу тарифів з боку США, Морлі підкреслив зміни, які будуть потрібні компаніям в таких областях, як укомплектування персоналом, дистрибуція і маркетинг. 

Багато в чому це вимагатиме юридичних консультацій, сказав він.

Аналогічним чином, група експертів погодилася з тим, що зміна клімату і більш широкий поштовх до зеленої економіки, як висловився Уейт, «торкатимуться всіх аспектів бізнесу, оскільки капіталізм згинається, щоб змусити це запрацювати». Електромобілі, нова інфраструктура та нові джерела енергії будуть генерувати величезну кількість контрактів і складні регуляторні проблеми. У найближчі роки адвокати будуть дуже зайняті.

  1. Попит на юристів, які працюють за межами Лондона, буде рости

Адвокати, що знаходяться за межами Лондона в великих юридичних центрах, таких як Лідс, виграють від прагнення клієнтів до підвищення ефективності, оскільки вони пропонують більшу цінність, ніж їх колеги з аналогічною кваліфікацією в столиці.

Як компанії найбільші наші витрати це люди. Як юристи тут, в Лідсі, ми пропонуємо ту ж послугу, що і колеги з Лондона, за нижчою ціною протягом наступних кількох років на тлі значного тиску з боку клієнтів юридичний ринок Лідса буде тільки зростати, прокоментував Пітер Морлі.

Вісімдесят відсотків моєї роботи припадає на нашу лондонську банківську команду. Глобальні банки, що базуються в Лондоні, звертаються до нас за допомогою щодо майнових аспектів своїх угод, прокоментував Уейт.

Більш того, продовжила Лодья, ви можете купити будинок на півночі! До того, як стати юристом, я працювала в інвестиційному банку в Лондоні. Зараз я живу в Йорку, працюю в Лідсі і їду в Лондон, коли мені це потрібно.

  1. Правильний менталітет є ключовим відмітним фактором успішних юристів

В кінці дискусійної панелі репортер журналу Legal Cheek, попросив доповідачів поділитися порадами, які вони б дали собі на початку кар’єри.

Одна з порад, що неодноразово повторювалась, полягала в тому, щоб протистояти негативному мисленню і страху, а замість цього пам’ятати, що «найгірше, що люди можуть сказати, це «ні», — зазначила Лодья, — тому варто запитувати!». Озираючись назад, вона була б «більш активна під час участі у  мережевих подіях і в LinkedIn, щоб створити нові зв’язки».

Каузер висловила таке ж почуття, порадивши студентам «відчувати себе комфортно, перебуваючи у некомфортних ситуаціях». Вона продовжила: «Зробіть що-небудь, що вас лякає. Що ви можете втратити від цього? Насправді, ви, ймовірно, чомусь навчитеся».

Згадуючи свої ранні невдачі, коли він отримав відмову при подачі заявки на стажування, перед тим як стати адвокатом Уейт порадив: «Продовжуйте. І спробуйте насолодитися цим шляхом. Не варто гарячкувати, коли прогрес здається повільним. Результат не забариться».

Може навіть трапитися так, що прийняття правильного шляху означає відстрочку роботи із правом. «Ми бачимо багато кандидатів, які ще не готові», сказав Морлі. «Ви часто думаєте про себе, що їм потрібно піти, отримати певний життєвий досвід будь то робота, поїздка або ще що-небудь і потім повернутися до нас».

Фото: Pexels