5 книг, які Білл Гейтс рекомендує прочитати цього літа
Засновник компанії Microsoft та філантроп Білл Гейтс по-праву вважається головним читачем США, він також часто ділиться рекомендаціями цікавих книг в своєму блозі. Ось і тепер він підібрав для вас 5 чудових варіантів та додав до них власні роздуми.
Літо – чудовий час для того, щоб втекти на пляж, у гори або поринути у світ чудової книги. Книги з цьогорічного літнього списку для читання виштовхнули мене за межі мого власного досвіду, і я дізнався деякі речі, які проливають нове світло на те, як наш досвід формує нас і куди рухається людство.
І всі ці книги перенесуть вас кудись — сидите ви на пляжному рушнику або на власному дивані.
1. «Злочинець за правом народження», Тревор Ной
Я давній фанат The Daily Show, і мені цікаво дізнатися, як ведучий мого улюбленого шоу відточив свій унікальний “відстороненний” підхід до комедії. У своїх мемуарах «Злочинець за правом народження» Тревор Ной розповідає, як народжений від чорної південноафриканської матері і білого швейцарського батька в апартеїді ПАР, він не міг зарахувати себе до жодної спільноти. Народившись у країні, де заборонені змішані расові стосунки, Ной швидко зрозумів, що для спілкування з людьми значно важливіша мова, а не колір шкіри.
2. «Лагодити живих», Мейліс де Керангаль
Незважаючи на те, що ви знайдете цю книгу в розділі художньої літератури в місцевому книжковому магазині, те, що Керангаль описала в цьому дослідженні смутку, ближче до поезії, ніж до чогось іншого. Автор розповідає історію пересадки серця: молодий чоловік гине внаслідок нещасного випадку, і його батьки вирішують пожертвувати серце сина. Однак сюжет тут вторинний. Мене вразила сила слів і символів, які використовує письменниця. У книзі використана така красива мова, яка дозволяє вам глибоко відчути персонажів, які можуть з’являтися в історії всього на кілька хвилин. Я радий, що Мелінда порекомендувала цю книгу мені, і нещодавно я дав її другу, який, як і я, віддає перевагу в основному науковій літературі.
3. «Сільська елегія», Джей Ді Венс
У цій приголомшливій книзі описаний світ бідної Аппалачі. Юний Венс був вихований люблячими бабусями і дідусями, оскільки батько залишив його, а мати виявляла до виховання сина мало інтересу. Попри все, герой пережив своє хаотичне, злиденне дитинство тільки задля того, щоб вступити до Єльської юридичної школи. І хоча книга сконцентрована на складних культурних і сімейних проблемах, що стоять за бідністю, справжня магія полягає в історії та хоробрості Венса.
4. «Коротка історія завтрашнього дня», Юваль Арарі
У списку книжок для минулого літа я рекомендував публікацію Арарі «Людина розумна. Коротка історія завтрашнього дня» – провокаційне продовження книги, настільки ж складне і таке, що змушує задуматися. Автор стверджує, що звичні принципи організації суспільства зазнають величезного зсуву в 21 столітті. Арарі розмірковує на тему того, яким стане світ, коли людство досягне своїх головних цілей: гідного життя, позбавлення від хвороб, голоду та війни. Я не погоджуся з усіма припущеннями автора, але Арарі написав дуже розумний погляд на наше майбутнє.
5. «Повноцінне життя: роздуми у 90 років», Джиммі Картер
Незважаючи на те, що колишній президент Америки написав більше двадцяти книг, він зумів відшукати ще багато кумедних історій про своє життя. Ця книга допоможе зрозуміти, як дитинство в сільській Джорджії в будинку без води та електрики привело Картера на пост президента. Те, що більша частина історій з книги сталися в минулі десятиліття, не робить книгу старомодною і вже не актуальною.