5 факторів, які юрист повинен врахувати при виборі роботи


Вибір місця роботи і сфери діяльності — важливі рішення для юристів-початківців. Директор Нью-Йоркського офісу Lateral Link, який займається пошуком адвокатів, дає поради юристам, які шукають свою першу компанію.

Майже 62% американських юристів змінюють місце роботи протягом перших чотирьох років практики. Незважаючи на статистику, перше місце роботи, швидше за все, стане визначальним для подальшої кар’єри.

На початку кар’єри новачок ще може змінити специфіку своєї діяльності. Деякі фірми дають таку можливість новачкам — спробувати себе в різних напрямках. Офіційно компанії не змушують вас вибрати якусь конкретну сферу діяльності. І досить рідко співробітникам надають можливість переключитися з однієї сфери юридичної практики на іншу. Але якщо вам все ж пощастило, будьте готові скористатися ситуацією.

Отже, які фактори необхідно врахувати при виборі юридичної фірми для стажування або на самому початку кар’єри?

1. Престиж юридичної компанії

Звичайно, престиж фірми — не єдиний фактор при виборі місця роботи. Однак гучне ім’я першого місця роботи в подальшому відкриє для вас не одні двері. Запам’ятайте, престиж фірми важливий саме при виборі першого місця роботи. При виборі наступних місць роботи, він не буде грати таку роль.

Робота в солідній фірмі передбачає, що вам доведеться виконувати більш складну роботу, і ви отримаєте неоціненний досвід. Пам’ятайте також, що іноді більш престижними і відомими є відділи компанії, а не сама компанія.

2. Вибір «ніші» для юридичної практики, яка вам найбільше підходить

Якщо ви вибрали професію юриста на все життя, то вибір сфери діяльності особливо важливий — ваша робота повинна вам подобатися. Завжди є спокуса вибрати сферу діяльності, тому що це «круто», або у вас будуть міжнародні відрядження, або вас наполегливо умовляють партнери. Але, якщо ваша інтуїція говорить вам «ні», не погоджуйтеся.

Крім інтересу до тієї чи іншої сфери діяльності, необхідно врахувати і характер роботи. Те, як вона вплине на ваше життя. У деяких сферах робота більш стабільна і має передбачуваний обсяг (наприклад, супровід в суді, договірне право, майнове право). В інших — робочий процес непередбачуваний (наприклад, більшість юридичних процедур в бізнесі, зокрема, M & A).

Кожна зі сфер діяльності привертає певні типи особистості, але, безумовно, в будь-якому правилі є виключення. Так, людей з харизмою, товариських, іноді агресивних можна зустріти в судах або, мабуть, в команді M & A.

Співробітники відділів по оподаткуванню або з інтелектуальної власності будуть швидше за все інтровертами. У деяких сферах (наприклад, судові процеси) ви будете працювати у великій команді, в інших (оподаткування) — команда невелика або її зовсім немає.

Відділи будуть відрізнятися не тільки в різних юрфірмах, але і в різних офісах однієї фірми.

Про фірму, в яку ви збираєтеся на співбесіду, можуть сказати: сильна команда, в якій працюють «спритні» співробітники … Це загальні фрази. Ви повинні скласти власну думку. Як? Звертайте увагу на людей, які проводять з вами співбесіду. Це допоможе вам оцінити загальний рівень виховання і культури тієї команди, частиною якої ви станете, яка буде впливати на вас.

3. Ваша освіта

Ваша академічна освіта може допомогти вам знайти хорошу роботу у відповідній сфері, а може і обмежити ваш кар’єрний ріст. Переконайтеся, що ваша освіта відповідає обраній ніші діяльності. Або, принаймні, віддавайте собі звіт в тому, що вас чекає важка робота на шляху до успіху.

Фінансова або бухгалтерська освіта надзвичайно корисні для корпоративної роботи або в сфері оподаткування. Від вас чекатимуть акуратності і вміння складати і розбиратися у фінансових звітах. Юристи в цій практиці часто використовують калькулятор, Excel, часто консультують страховиків і тісно спілкуються з бухгалтерами. Від юриста чекатимуть того, що він помітить будь-яку, навіть незначну помилку, яку допустять фінансисти.

4. Де б ви хотіли жити?

Тут питання не стільки географії, скільки психології. Чому ви віддаєте перевагу: жити у великому фінансовому центрі до кінця своїх днів або в якийсь момент переїхати в невелике містечко? Або ви плануєте якось організувати індивідуальну практику? Або ви прагнете працювати за кордоном?

Задайте собі питання: «Чи дозволить мені моя юридична освіта вибрати таку роботу, яка дасть можливість жити там, де я хочу?».

Деякі сфери діяльності юристів орієнтовані на роботу в Нью-Йорку. Наприклад, практика з надання послуг у сфері банківського та фінансового права (структуроване фінансування, авторське право та ін.). Якщо ж ваша кінцева мета — міста набагато менше (автор в статті згадує Портленд, штат Орегон), то вибирайте загальну юридичну практику або роботу в сфері нерухомості або податків. Якщо ваше завдання — працювати за кордоном, розгляньте ринки капіталу.

5. Як збільшити свої можливості з урахуванням планів на майбутнє і поточною ринковою ситуацією?

Вимоги до юристів в конкретних областях і ринкові умови можуть змінюватися стрімко. Ніхто не може передбачити, що трапиться через рік або місяць, але ви можете «підстрахуватися», приймаючи рішення про вибір сфери діяльності.

Сфера банкрутства зараз особливо актуальна. Але при стабілізації економіки ситуація зміниться. Юридична підтримка сфери фінансів і передачі технологій також затребувана. Сфера M & A і нерухомості будуть «на піку» ще кілька років, але в цьому році там «затишшя». Якщо ви азартні, вибирайте ті сфери, на які впливає стан економіки. Якщо ви віддаєте перевагу стабільність, ваші ніші — це патентне право і податки.

Слідкуйте за розвитком ринку юрпослуг протягом всієї вашої кар’єри, вивчайте попит.

 

Висновок:

Ви повинні вивчити великий спектр чинників при виборі фірми і сфери діяльності. Але ключовими моментами будуть:

  1. Пріоритетний фактор при виборі сфери діяльності — отримувати задоволення від роботи.
  2. Вибирайте ретельно. Дуже складно в подальшому міняти напрямки діяльності.
  3. Немає готового рішення або формули для того, щоб зробити правильний вибір. Кожен робить його самостійно. Чим більшим обсягом інформації ви будете володіти, тим точнішим буде ваш вибір.

Зробіть «домашню роботу». Вивчіть публікації в спеціалізованих ЗМІ, а також скрізь, де можливо знайти цікаву для вас інформацію. Поговоріть з практикуючими юристами з різних сфер діяльності, дізнайтеся їх думку. Порадьтеся з вашими викладачами, якщо ви ще вчитеся або тільки що закінчили навчання. Обговоріть ваші плани з рекрутером, якому ви довіряєте. Влаштувавшись на роботу, регулярно оцінюйте ситуацію і рівень задоволеності від роботи як в професійному, так і в особистому плані.

Джерело: Above the Law