10 універсальних цілей, які варто поставити у 2018 році


Здавалося б, у вас вже є улюблена робота, щаслива сім’я, хороші друзі, чого ж іще хотіти, якщо база для щасливого життя створена. І ми погоджуємось, що нематеріальні цінності і високі почуття — це те, до отримання та збереження чого варто прагнути. Але світ навколо так стрімко розвивається, що хочеться ж встигнути якомога більше.

Як не дивно, але саме чітко окреслені цілі додають нашому життю пікантності, дух змагання, суперництва, радість перемог та бажання вставати зранку і щодня рухатись вперед. А людина, яка живе без цілей схожа на корабель, який не бачить маяка.

Якщо у вас ідей катма, або ви не знаєте, чого б то ще забажати в новому році, до чого прагнути, ось кілька універсальних варіантів, які будуть вам корисними, принесуть яскраві емоції та розвинути особисті якості:

1. Продовжити навчання

У світі є так багато цікавого, що ви можете вивчати. І завдяки сучасним технологіям вам не потрібно поступати в університет і прослуховувати нудні теми, які вас не цікавлять, замість цього ви можете вибрати будь-який вебінар або онлайн-курс і навчатися, насолоджуючись кавою у своєму улюбленому кафе або навіть не встаючи з вашого зручного ліжка. Ви можете розширити знання, якими вже володієте, або заглибитись в абсолютно нову сферу. Станьте людиною, яка постійно вчить щось нове, щоб не відставати від часу — саморозвиток зараз дуже популярний.

2. Зробити фінансовий резерв

Мати фінансовий буфер — це не тільки гарна мета, але і корисна навичка, адже створення його означає, що, крім заробляння грошей, ви знаєте, як керувати ними, мудро використовуєте, плануєте та розподіляєте — це називається фінансова грамотність. Також це допоможе вам використовувати час за власним розсудом, можливо, виділити кілька місяців, щоб знайти свої пристрасті, цілі або поступово реалізовувати їх, не турбуючись про гроші. Як тільки ви досягнете цієї мети, ви зможете почати жити, як ви завжди хотіли.

3. Розвинути свій талант

І не кажіть, що у вас його немає. Є він у кожного. Щоб це визначити, потрібно подумати про те, що вам подобається, про те, що ви можете зробити найкраще чи те, чого ви хочете навчитися. Також зверніть увагу на компліменти, які роблять ваші рідні, друзі або незнайомці: вони відзначають щось таке, що робить вас особливими: можливо, ви можете добре поєднати одяг, приготувати смачні страви або ви можете робити прикраси для інтер’єру — це ваш талант, який ви ніколи не помічали.

4. Позбутись шкідливої звички

Можливо, це куріння, або ви кусаєте нігті, коли нервуєте, або ж вживаєте в своїй мові слова-паразити. В кожної людини є шкідливі звички, які прямо чи опосередковано впливають на якість її життя, здоров’я, відносини з іншими людьми або рівень вашої самооцінки. Якщо ви знаєте про існування таких звичок, починайте поступово їх викорінювати.

5. Навчитись смачно готувати

Приготування смачної їжі не тільки дозволить вам бути завжди ситим та здоровим, ви можете порадувати ваших родичів та друзів, а також заощадити певні гроші, а може, це стане вашим новим хобі. Ви можете спробувати різні кухні: італійську, китайську, тайську, українську, грецьку та багато інших — яка широка сфера для експериментів.

6. Займатись спортом та харчуватись правильно

Зберегти себе здоровим — є однією з найважливіших цілей. Легкі фізичні навантаження, прогулянка на свіжому повітрі, здорова їжа та уникнення стресу — ці компоненти принесуть вам не тільки здоровий організм, але й щасливе життя. Крім того, ця мета об’єднує багато аспектів, які допоможуть вам розробити належні навички, такі як приготування їжі або управління часом, а також розвинути такі якості, як терпіння та витривалість.

7. Якомога більше подорожувати

Знайдіть спосіб заощадити гроші та здійснити поїздку вашої мрії. Подорож є одним з методів інвестування в себе, тому що це може допомогти вам дізнатися щось нове про повсякденне життя інших людей і про вас. Кожного разу, коли ви їдете куди-небудь, беріть все, що ви можете від поїздки: натхнення та знання, робіть багато фотографій, знаходьте нових друзів, досліджуйте та відкривайте — це багате джерело хороших вражень.

8. Проводити більше часу з сім’єю

Здійснюйте спільні пікніки, гуляйте в парках, робіть сюрпризи або готуйте сімейні обіди — цього нам зараз не вистачає: живе спілкування, тепло та любов. Ви згодні, що зробити ваш будинок затишним і весело провести час із членами вашої сім’ї — це хороша життєва мета?

9. Зробити щось, чого ви найбільше боїтесь

Це найкращий спосіб розвинути себе, розширити межі своїх можливостей, позбутися страхів і стати більш впевненим. Це також хороший спосіб більше дізнатися про світ та свої навички, приховані таланти. Ви ніколи не знатимете, що може статися, поки ви не спробуєте: лише ваша уява і страхи не дозволяють вам відкрити щось нове, тому залишайте зону комфорту, щоб спробувати на смак справжнє життя.

10. Вивчити іноземну мову

Перш за все, здатність говорити на декількох мовах — дуже популярна серед роботодавців. Крім того, ви почуватиметесь комфортніше в подорожах, і це відкриє вам нові можливості для навчання та саморозвитку. Ви можете вибрати одну з найпопулярніших, як-от іспанську чи французьку, або щось менш поширене, але те, що пов’язано з країною, яку ви хотіли б відвідати, наприклад, грузинська, норвезька чи чеська мови.

Іванна Мельничук