10 правил спілкування з юристом (насправді, ні)


Можливо, ви впізнаєте в цих ситуаціях і себе. На місці юриста, чи на місці клієнта, можливо, навіть не задумувались про це, а ми постараємось подати типові випадки з життя правників з гумором.

Отже, 10 правил спілкування з юристом (про які потрібно забути):

1. Юриста краще не допускати до найбільш важливих проектів вашої компанії, адже він розкритикує ваші найбільш цікаві ідеї, знайде підводні камені, розповість, чому ваша спроба не буде успішною, та ще й складе цілий список юридичних ризиків.

2. Право — це така річ, в якій може розібратись будь-хто. Достатньо знайти в інтернеті зразок договору, позовної заяви, скарги чи іншого правового документу та вставити замість пробілів наявні у вас дані. Головне ж знати, де знайти, а в цьому вам допоможе Google.

3. Ні в якому разі не треба робити так, як радить юрист — це довго і складно. Потрібно зробити так, як швидше, простіше і дешевше, і байдуже, адже законів все одно ніхто не дотримується.

4. Дев’ята година вечора — саме час, щоб показати юристу всі документи по справі, слухання по якому в суді призначено на 9 ранку наступного дня. У юриста ж є ціла ніч на те, щоб переглянути свою позицію з урахуванням цих документів.

5. Термінові питання до юриста бувають тільки у вас. Якщо ви прийшли до юриста з якимось питанням, він повинен негайно кинути все інше і займатися тільки вашою справою.

6. Якщо у вашій компанії є корпоративний юрист, то він з радістю візьметься за ваші особисті питання. Та й платити йому не потрібно, адже він вже отримує зарплату, та й часу в нього вільного безліч, от ви й підкинули йому цікаву справу, так би мовити, виручили.

7.  Документи на правову експертизу краще носити по одному, приносячи черговий документ тільки тоді, коли юрист вже написав юридичний висновок. Юристи дуже люблять заново писати висновки.

8. Будь-який юрист повинен знати все. Якщо ви звертаєтеся до юриста, який займається податками, з питанням про те, як звільнити від кримінальної відповідальності сина подруги вашої сестри, який на п’яну голову побив перехожого на вулиці, то юрист повинен відповісти, ні на секунду не замислюючись.

9. Якщо вам нічого робити, дізнайтесь, де у вашому місті можна отримати безкоштовну правову допомогу. Ретельно підготуйтесь, склавши список своїх запитань на кілька сторінок і впевнено проходьте по списку разом із юристом, вимагаючи негайної відповіді на кожен із пунктів.

10. Якщо юрист каже, як треба зробити щось, а ви хочете зробити все навпаки, але не можете це ніяк обґрунтувати, ось найкращі аргументи в таких випадках:

– А ось я читав в інтернеті (на блозі юриста/ в газеті/ чув по радіо/ від подруги, в якої була така ж проблема — потрібне підкреслити)

– А ось мій знайомий юрист каже, що так можна!

– Ми завжди так робили, і все було добре!