10 книг, які допоможуть прокачати навички спілкування


Ораторське мистецтво з’явилося в Х сторіччі до нашої ери, а судове красномовство виникло ще в Стародавній Греції. Сьогодні вміння розмовляти — ледь не найважливіша особливість юриста. Ми відібрали найкорисніші книги, завдяки яким ви навчитеся підбирати правильні слова в розмові з ким завгодно та за будь-яких обставин.

«Майстерність спілкування. Як знайти спільну мову з ким завгодно», Пол МакГі

Знання, високий IQ, професіоналізм — всього цього недостатньо, щоб домогтися успіху. Потрібно вміти доносити свої ідеї до інших та не боятися складних розмов. У книжці «Майстерність спілкування» основний акцент — на помилках, які ми допускаємо у спілкуванні з іншими людьми. У книзі багато цікавих історій по темі та стільки ж їжі для роздумів.

«Включаємо чарівність за методикою спецслужб», Джек Шафер і Марвін Карлінс

Колишній агент ФБР й фахівець з поведінкового аналізу Джек Шафер розповідає, як спілкуватися з людьми та впливати на них. Ви навчитеся розпізнавати брехню, бачити сигнали у поведінці інших людей та змінювати їх думку про себе. 

Ще один плюс цієї книги: в ній є частина, присвячена відносинам онлайн. Сьогодні велика частина розмов з людьми відбувається в інтернеті, і у такого спілкування теж є свої особливості.

«Як розмовляти з мудаками. Що робити з неадекватними та нестерпними людьми у вашому житті», Марк Гоулстон

Так, всім нам час від часу доводиться спілкуватися не тільки з приємними та доброзичливими людьми, але й з абсолютно нестерпними. І нехай вас не бентежить назва книги: мова піде про категорії людей з ірраціональним та чорним стилем спілкування. Конструктивний діалог з ними не побудуєш.

Марк Гоулстон, психіатр у сфері бізнесу, пропонує цілий набір технік: 14 способів спілкування з психами, 8 способів впоратися з божевіллям в особистому житті та, звичайно, рекомендації по роботі над собою (адже ми теж іноді не при собі та можемо здатися не зовсім адекватними).

«Я чую вас наскрізь. Ефективна техніка переговорів», Марк Гоулстон

Розмова — не стільки вміння красиво викладати свої думки, скільки вміння слухати та розуміти співрозмовника. Повірте, людям подобається, коли їх слухають. Це допомагає їм відчути себе комфортніше й впевненіше. Головний секрет спілкування дуже простий: коли ви вислухаєте іншу людину, вона готова вислухати вас.

«Сила переконання. Мистецтво впливати на людей», Джеймс Борг

У цій книзі ви не знайдете НЛП або порад по маніпуляції людьми. Переконання — це здатність вплинути на людину, звернувшись до неї безпосередньо та допомагаючи їй осмислити ситуацію. Тільки аргументація й чесність, ніяких вивертів. Поради Джеймса Борга підходять і для роботи, і для особистого життя.

«Секрети спілкування. Магія слів», Джеймс Борг

Ще одна книга Джеймса Борга, яку краще читати разом з попередньою. Спілкування, переконання й вплив — речі взаємопов’язані та взаємозалежні. Магія слів, про яку пише Борг, — це метафора. Але є в ній і частка істини: слова, якими ми користуємося, визначають наш успіх у відносинах, роботі, бізнесі. Пора вчитися підбирати правильні слова.

«Дивна дівчинка, яка закохалася в мозок», Біллі Фіцпатрік і Венді Сузукі

Нейробіолог Венді Сузукі одного разу усвідомила, що абсолютно незадоволена своїм життям: весь час вона приділяла тільки науковій роботі. Але саме знання нейробіології допомогли їй налагодити спілкування з людьми, поліпшити фізичну форму та поміняти напрям думок.

В основі її методики — чотири хвилинні тренування для мозку, які допомагають відновити сили, поліпшити настрій та мислити інтенсивніше. Тіло та мозок пов’язані, і якщо ви навчитеся керувати цим зв’язком, то буквально переродитеся — і зовні, і внутрішньо.

«Як завойовувати друзів та впливати на людей», Дейл Карнегі

Напевно, жодна подібна добірка книг не обходиться без старого доброго Карнегі. Одна з перших книг по ефективному спілкуванню. Класика, перевірена роками.

«Як побороти сором’язливість», Філіп Зімбардо

Автор книги — відомий американський психолог, організатор знаменитого Стенфордського тюремного експерименту. У його книгах замість абстрактних міркувань ви знайдете тільки науковий підхід та статистику. «Як побороти сором’язливість» — не виняток. Зімбардо розглядає сором’язливість як індивідуальний спосіб реагування на емоції. І для того, щоб ви змогли подолати свої комплекси, пропонує набір конкретних порад та вправ.

«Як розмовляти з ким завгодно. Впевнене спілкування у будь-якій ситуації», Марк Роудз

Напруга при розмові — явище цілком природне. Головне — вміти його перебороти. Якраз про це і пише Роудз: як впоратися зі страхами та бар’єрами, почати розмову, набути впевненості й позбутися необгрунтованого страху, що вас відкинуть та проженуть. Універсальна книга про проблеми сучасного спілкування.

Джерело: lifehacker.com

Фото: Pexels