Підбірка книг про таємничі зникнення


Час від часу у кожного юриста виникає бажання абстрагуватися від роботи та зайняти свій мозок чимось цікавим. А що може допомогти у цьому краще ніж загадки та таємниці з історії людства.

Ми вирішили зібрати для вас підбірку книг про фантастичні зникнення, що засновані на реальних подіях.

Исчезнувшая / Gone girl, Гиллиан Флинн - «Исчезнувшая. История об  Удивительной Эми.» | Отзывы покупателей

Гілліан Флінн. «Загублена»

У центрі сюжету чоловік, на ім’я Нік. Його дружина Емі таємниче зникла в п’яту річницю їхнього спільного життя. Представники правоохоронних органів, які взялися за розслідування, виявили в будинку сліди боротьби, тому всі підозри відразу впали на Ніка.

Але сам чоловік зі слідством не згоден. Він починає знаходити дивні записки з загадками та, здається, здогадується, що дійсно сталося з його дружиною.

Гілліан Флінн динамічно розповідає історію з двох сторін — Ніка та Емі.

Американська письменниця затягує читача в детективну воронку і пропонує поглянути з психологічної точки зору на вчинки героїв: що вони відчували, чому вчинили так, а не інакше, про що думали.

При цьому голос автора звучить настільки плавно і помірно, що читач може уявити себе в ролі присяжного або навіть судді та самостійно зробити висновки.

«Ми перше покоління, яке ніколи нічого не побачить вперше. Витріщаємося на чудеса світу, але замилені очі не дозволяють захоплюватися ними по-справжньому. Мона Ліза, піраміди, Емпайр-стейт-білдінг. Звірі в джунглях полюють, айсберги тануть, вулкани вивергаються. Але я не можу пригадати жодної по-справжньому дивної події, яку бачив своїми очима, а не в кіно або по телевізору».

Бригантина "Мария Целеста". Неразгаданная тайна океана

Браян Фрімантле. «Марія Целеста»

5 травня 1872 капітан Бенджамін Бріггс разом зі своєю командою з семи осіб вийшов в плавання на вітрильному судні «Марія Целеста».

Їх маршрут починався в США, а закінчитися мав на півночі Італії. Але команда туди так і не дійшла. Коли через чотири тижні корабель прибило недалеко від пункту призначення, на борту не було жодної людини.

Огляд корабля показав, що вітрильник, швидше за все, не потрапляв у шторм, судно практично не пошкодилося. Особисті речі та гроші залишилися на місці. Цінний вантаж — спирт, який перебував на борту, — теж ніяк не постраждав. А ось рятувальну шлюпку спускали.

Це породило багато здогадок і легенд. Але дотепер ніхто так і не знає, куди насправді пропали моряки.

Письменник-фантаст Браян Фрімантле пропонує свій погляд на таємниче зникнення: він розповідає історію з боку прокурора, який бачить в події лише вбивство. При цьому підтверджує все фактами та документами. Книга поки що доступна лише англійською мовою. Зате в кінці є рідкісні фотографії.

До речі, сьогодні корабель «Марія Целеста» вважається кораблем-примарою нарівні з «Летючим голландцем». Багато моряки досі подейкують, що зустрічають судно без екіпажу в північній частині Атлантичного океану.

Дівчина в тумані | Кінотеатр «Boomer»

Донато Каррізі. «Дівчина в тумані»

У ялиновому лісі, де тече річка з яскраво-зеленою водою, розташувалося невелике альпійське містечко Авешот. Місцеві жителі все один про одного знають, з розваг тут тільки кілька барів і каток.

У Різдво в місті сталася пригода: юна Анна Лу пропала по дорозі до церкви. Розслідувати справу приїжджає спецагент Фогель, який чи то дійсно хоче відшукати зниклу дівчину, чи то намагається зробити собі ім’я. Адже за цією історією дуже активно стежать європейські ЗМІ.

Донато Каррізі вміло плете інтриги, перекидаючи читача в підозрах «Хто ж вбивця?» з одного героя на іншого. У кожному розділі здається, що розгадка все ближче, але італійський автор щедро додає нових деталей.

«Злочини відбуваються приблизно кожні сім секунд. Однак лише мізерною їх частини присвячують газетні статті, випуски телевізійних новин і нескінченні ток-шоу з продовженням. І до цієї незначної частини під’єднують експертів-криміналістів і психіатрів, заради неї потурбують психологів та навіть філософів. Будуть винищені річки чорнила, забиті багато годин телеефіру. І все це розтягнеться на тижні, а то й на місяці. А пощастить — то й на роки. Але головне, про що ніхто не говорить, — так це те, що злочин може породити справжніх невігласів».

Загадочные исчезновения. Мистика, тайны, разгадки (Автор: Дмитриева) |  Znatokus

Наталя Дмитрієва. «Загадкові зникнення. Містика, таємниці, розгадки»

У 1937 році перша жінка-пілот Амелія Ерхарт таємниче зникла, коли намагалася облетіти земну кулю.

У 1944 році французький письменник Антуан де Сент-Екзюпері потрапив в списки безвісти зниклих. Півстоліття ніхто не знав, що з ним сталося.

У 1995 році у Франції на рік пропала мешканка маленького містечка Луїза Дюпен. А потім повернулася як ні в чому не бувало і навіть не припускала, що зникала на цілих 365 днів. Що вона робила весь цей час та де була — невідомо.

Наталя Дмитрієва зібрала безліч таємничих історій в одну книгу, де розповідає про зникнення відомих людей — моряка Бенджаміна Бріггса, політика Віктора Грейсона, музиканта Гленна Міллера та інших, а також про аномальні зони — Пояс диявола, озеро Ангікуні, Долину Смерті. І звичайно, особливу увагу приділяє нерозкритим зникненням та загадковим катастрофам.

«Ще однією розповсюдженою аномалією в Молебскому трикутнику — різні казуси з часом. То у цілої групи туристів, які відвідували аномальну зону, спостерігалося однакове відставання годин. То годинники немов сходили з розуму і починали у всіх показувати різний час.

Один з дослідників провів експеримент — поклав свій годинник в щільно закритий термос та залишив їх в одній з найбільш активних точок аномальної зони. Через 5 годин 26 хвилин він повернувся і забрав годинник. Коли він звірив їх з місцевим часом, то виявилося, що залишений годинник відстає рівно на 5 годин 26 хвилин».

Купити книгу Терор видавництво Видавництво Жупанського | Bookopt

Ден Сіммонс. «Терор»

У 1845 році полярний дослідник Джон Франклін, капітан Френсіс Крозьє та лікар Гаррі Гудсер вирушили до північного узбережжя Канади в велику експедицію на двох кораблях «Еребус» та «Терор». І не повернулися.

Вони пропали так загадково і раптово, що цей випадок зацікавив інших мандрівників і рятувальників. У справі Франкліна знайшлося багато білих плям: розібратися у тому, що трапилося, знадобився не один десяток років.

Ден Сіммонс розповідає реальну історію, додаючи щіпку містики. Він знайомить читача з членами екіпажу та описує події, що трапилися до катастрофи.

Але головне — наповнює роман чортівнею: корабель переслідує монстр. Екшен-сцени боротьби з цим монстром, відчайдушні міркування героїв, що чіпляються за життя, та проникливий опис крижаного світу заворожують навіть тих, хто зазвичай не читає фантастику.

Цікаво, що роман виданий у 2007 році, коли залишки корабля ще навіть не знайшли. Сталося це лише через сім років. Тому у Дена Сіммонса знайшовся простір для інтерпретації.

«Пройде п’ятнадцять хвилин і більше, перш ніж тепло його тіла почне нагрівати ліжко. Якщо пощастить, він засне раніше. Якщо пощастить, він урве майже дві години п’яного сну, перш ніж почнеться наступний день в царстві темряви та холоду. Якщо пощастить, подумав Крозьє, вже занурюючись в забуття, він взагалі не прокинеться».

За матеріалами journal.bookmate.com.

Фото: kino-teatr.ua, journal.bookmate.com