5 фінансових цілей, які повинен поставити перед собою кожен
Багато чого в нашому житті обертається навколо грошей. Добре це чи погано — персональне питання кожної людини, і нав‘язувати тут свою думку безглуздо. Але одне можна сказати точно: гроші — це невід’ємна частина нашого життя, і вміння їх заробляти та правильно ними розпоряджатись ніколи не буде зайвим.
Податки, банківські операції, пасивний дохід — ці фінансові визначення не повинні бути вам чужими. Чудово, якщо у вас є стабільна і улюблена робота, що приносить дохід. Але якщо ваші витрати більші, ніж прибуток, а список запланованих покупок анітрохи не зменшується — в цьому нестабільному світі варто бути готовим до будь-яких поворотів.
1. Погасити борги
Починати збирати гроші або планувати серйозні покупки дуже складно, якщо у вас є борги, які тягнуть вас і вашу фінансову незалежність вниз. Перш ніж працювати над формуванням екстреного фонду або збирати на бажану покупку, необхідно поставити собі більш раціональну мету — виплатити всі кредити і віддати всі позики якомога швидше.
Якщо ви погашаєте мінімальну суму щомісяця, можливо, варто переглянути свої щоденні витрати, зосередившись лише на тому, щоб якомога швидше погасити борги і не переплачувати. Ця мета дуже актуальна, тому що після погашення боргів ви зможете не тільки відкладати або витрачати більше грошей, але також матимете змогу змінити роботу, якщо захочеться, переїхати, або спланувати велику покупку.
2. Створити резервний фонд
Непередбачені випадки, як нам здається, трапляються тільки з кимось іншим. Затопили сусідів, раптово захворіли, зламалась побутова техніка чи ваш автомобіль — ситуації, про які неприємно навіть думати, але трапляються вони в найбільш невідповідний момент. Або вам вже давно хочеться змінити роботу, трохи відпочити, знайти себе, для цього також потрібен фінансовий буфер. Постарайтеся мати про запас суму грошей, що дорівнює вашим витратам за 3-5 місяців. Просто на всяк випадок.
3. Робити масштабні покупки
Створіть довгостроковий план і впевнено йдіть до його реалізації. У кожного з нас є мрія, для якої подібний план просто необхідний. Це може бути машина або подорож, але вам просто необхідно накопичити гроші і витратити їх таким чином. Ви ще довго будете насолоджуватися цією покупкою!
Якщо ж такою покупкою стала для вас власна квартира, то трата грошей на її облаштування цілком логічна. Купівля фіранок, меблів та техніки — відмінні приклади правильних покупок, які хоч і не такі масштабні, проте складають одну важливу інвестицію в майбутнє.
4. Відмовитись від імпульсивних покупок
Життя сучасної людини пропонує безліч спокус, які допоможуть швидко і приємно витратити ваші гроші. Від незапланованих походів в кафе під час перерви до ще однієї пари взуття у вашому гардеробі. Дуже часто саме такі бажання закінчуються незапланованою тратою грошей.
Замість того, щоб кожен раз потурати своїм спокусам, візьміть за звичку уникати таких очевидних витрат. Якщо ви знаєте, що зустріч з подругою в кафе обов’язково закінчиться однією або декількома чашками кави з печивом і мафінами, то запропонуйте їй зустрітися в парку, наприклад.
5. Отримувати пасивний дохід
Це ж приємно, коли ви нічого не робите, але все ж отримуєте гроші. Нехай цей пасивний дохід буде не таким великим, але у вас повинен бути додатковий дохід на стороні. Якщо ж ви над таким ніколи не задумувались, то саме час почати. Інвестування, акції і диверсифіковані портфелі — є чимало можливих варіантів.