10 сайтів, які розширять ваш кругозір і навчать новому
Сократ казав: «Я знаю, що я нічого не знаю». Проте усвідомлення свого незнання не повинне стати для вас перешкодою, бар’єром для вашого саморозвитку, а навпаки послужити рушійною силою, підживити спрагу до знань.
Виділивши всього кілька хвилин на день для ознайомлення з цими сайтами, зможете швидко привести свій мозок в дію, збагатити знання, навчитись чомусь новому чи дізнатись цікаву інформацію, якою матимете нагоду поділитись з колегами під час кава-брейку.
Це громадський проект масових відкритих онлайн-курсів. Викладачі кращих українських вишів читають лекції, які доступні для прослуховування, публікування та поширення будь-кому, хто охочий до пізнання чогось нового, освоєння нових галузей. Кожен курс складається із серії відео, які виходять протягом кількох тижнів, але навіть після закінчення курсу, він зберігається на сайті та доступний для проходження. Також після кожного уроку є тести для засвоєння інформації та можливість отримати диплом по закінченні курсу.
На сайті міститься колекція ретельно відібраних відомостей із серії «А чи знаєте ви, що …», перевірених на достовірність і забезпечених джерелами. Зараз в колекції 3416 фактів. Ви також можете долучитись і поділитись цікавою інформацією, або просто почерпнути корисні знання. Можна читати все підряд, або обрати навмання за допомогою опції «випадковий факт».
Це платформа для інтерактивного навчання гри на фортепіано. Можна обрати стиль музики, певну пісню, та навіть рівень складності навчання. Можна поставити на паузу, поки не вивчите необхідні акорди та ноти. Або експериментуйте та створюйте музику самі, визначивши ключ, в якому гратимете, можна також поміняти фон порталу та налаштувати інші опції. Клавішами вам служитиме ваша клавіатура.
На цьому сайті багато цікавої інформації для тих, хто хоче пізнати культуру, традиції та географічні особливості різних куточків світу, хто збирається у подорож чи просто бажає проникнутися духом і традиціями інших країн. Тут зібрана актуальна інформація про всі країни світу, їх природні та архітектурні пам’ятки, історичні події і просто цікаві місця землі.
Присвячується усім любителям музики. На ресурсі можна дізнатися безліч цікавого і маловідомого про улюблені або просто знайомі пісні і їх виконавців. Автори сайту зібрали не тільки історію написання композицій, але і незвичайні, смішні або несподівані моменти, пов’язані з російською та зарубіжною популярною музикою.
Онлайн-журнал в форматі Man Survival Magazine про виживання в непередбачених ситуаціях, пригоди, маршрути і спосіб життя сучасного авантюриста. Тут є корисна інформація про подорожі, історичні події, харчування, технології, космос та ще багато цікавого.
Добірка тренінгів для того, щоб розвивати ораторську майстерність, креативне мислення та пам’ять. Єдиний мінус – ресурс платний. Ціна на курси – від 400 гривень. Спочатку пройдіть короткий тест, який обере вам список найбільш доречних курсів, запишіться на той, який вам найбільше підходить і пройдіть його після оплати. Кожен курс складається з певної кількості уроків. Наприклад, курс «Психологія людини» складається із шести уроків, книг, експериментів та іспиту.
Чудовий сайт, щоб прокачати мозок: тут багато тестів і вправ на усний рахунок, тренування пам’яті, уваги і мислення. Тести безкоштовні і доступні без реєстрації. Незважаючи на те що ресурс англомовний, є переклад на російську. На сайті проводяться змагання, а для кожної вправи існує власне обговорення.
TED-Ed є ініціативою TED для самоосвіти молоді, проте буде корисною і для старшого покоління. На сайті є зібрання відео, які в анімаційному форматі пояснюють складні поняття, події та явища, також до кожного відео є короткий тест та обговорення теми, а також посилання на інші матеріали, які допомагають заглибитись та вивчити тему більш ґрунтовно. Усі відео мають субтитри, тому ви можете обрати мову, яка вам найзручніша для сприйняття.
TED — це проект, присвячений “Ідеям, Достойним Розповсюдження”. Перша конференція TED відбулася в 1984 році і об’єднала людей з трьох світів: Технології, Розваги, Дизайн. З того часу вміст конференцій істотно розширився і тепер не лише тематики, а й події набули нової якості. Але головна мета цих доповідей полягає в тому, щоб поширити ідеї, які цікаві, захопливі, які надихають та інтригують, дають пізнати людську психологію, суспільні чи навіть політичні проблеми.
11. І бонусний сайт — Readmodo.
Це літературний проєкт, метою якого є розвиток культури читання та об’єднання читачів України. На сайті публікують підбірки книг, пишуть рецензії, підіймають питання піратства.
На платформі є два основні розділи: “Статті” — де зібрані інформативні матеріали про читання, літературу та культуру, а також “Що почитати?” — де зібрані відгуки та підбірки книжок для прочитання.