КСУ відмовився оцінювати конституційність амністії учасників Майдану
Конституційний суд відмовився перевіряти на конституційність закон про амністію учасників Революції гідності.
Про це пише пресслужба КСУ.
Відповідне подання до суду направили у травні 2020 року народні депутати.
Серед підписантів — фракція ОПзЖ у повному складі, а також нардепи Анна Скороход, Антон Яценко, Олександр Дубінський, Микола Скорик. Серед підписантів є і померлий нардеп Антон Поляков.
«На засіданні Великої палати також постановлено Ухвалу про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням 50 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України Закону України «Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, і визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України», — йдеться в повідомленні КСУ.
Відповідне рішення суду є остаточним і не підлягає оскарженню.
Закон про амністію учасників Революції гідності ухвалили в лютому 2014 року. Він передбачав звільнення від відповідальності за можливі злочини всіх учасників Євромайдану.
У 2020 році Моніторингова місія ООН з прав людини рекомендувала Україні скасувати закон про звільнення від кримінальної відповідальності всіх учасників Євромайдану.
Серед головних перешкод для ефективного розслідування злочинів під час Революції гідності фахівці ООН називали:
- недоукомплектованість судів слідчими суддями;
- недостатнє фінансування установ судових експертиз;
- закон про амністію євромайданівців, який, згідно зі звітом, заважає розслідувати вбивства правоохоронців.
На цей закон скаржилася і генпрокурор Ірина Венедіктова. Вона зазначала, що через амністію неможливо розслідувати загибель 13 правоохоронців під час Євромайдану.
Зокрема, у серпні 2019 року Генеральна прокуратура призупинила розслідування проти активіста Євромайдану Івана Бубенчика, який в інтервʼю зізнавався у причетності до вбивства правоохоронців під час Революції гідності.
Джерело: ccu.gov.ua, babel
Фото: Pexels