За пів року дії «мовного закону» надійшло 2126 повідомлень про його порушення
За останні пів року до Секретаріату Уповноваженого із захисту української мови надійшло 2126 повідомлень про порушення так званого «мовного закону».
Про це повідомляє Опендатабот.
З січня почали діяти норми закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», які передбачають, що постачальники послуг зобов’язані обслуговувати та надавати інформацію державною мовою. Тоді ж надійшло найбільше скарг від небайдужих громадян — 647.
В наступні місяці їх чисельність впала в 3 рази, але знову підросла до 327 в липні, коли набула чинності низка нових норм закону. Ці норми стосуються книговидання, туризму, телебачення та кіноіндустрії.
Найчастіше громадяни скаржилися на інтернет-магазини й вебсайти з надання послуг — 32% повідомлень, а також на бізнес у сфері обслуговування — 24%.
Як звітує Уповноважений із захисту української мови, за результатами цих сигналів розпочато 95 перевірок, з яких наразі завершено вже 55, при цьому зафіксували факти порушень у 51 суб’єкта. 13 порушникам винесено попередження.
За повторне протягом року порушення їм випишуть штраф у розмірі 5100-6800 гривень (300-400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).
За територіальним розподілом левова частка звернень — 754 — припадає на Київ та область. Далі йдуть:
- Львівська область — 249;
- Харківська — 160;
- Одеська — 99;
- Чернігівська — 97;
- Дніпропетровська — 95.
Найменшим числом скарг — 11 — відзначилася Рiвненська область.
Джерело: Опендатабот
Фото: Pexels