Як зменшити кількість правок до договорів?
У проєкті «Юрня, дно і нелогічність» розповіли, як зменшити кількість правок до договорів, які не мають жодного значення.
Вже понад рік автори однойменного телеграм-каналу розповідають про різного роду юрню. Ми ж, своєю чергою, намагаємось надавати публічного розголосу їхнім постам. Адже дуже хочемо, щоб в житті кожного юриста було якомога менше зайвої роботи, натомість – більше кохання ?
Нагадаємо, юрня – непотрібні юридичні документи, процеси та/або їх сукупність, які вимагає юрист без достатніх на те підстав.
Цього разу розбирались, як зменшити кількість правок до договорів, які не мають жодного значення.
Автори проєкту розділяють безглузді правки на такі типи:
1. Типова юрня, яка кочує з договору в договір
2. Правки, які технічно неможливо виконати у зв’язку з особливістю виробництва/технологій/бізнес-процесів
3. Юрист переписує все своїми словами, не змінюючи суть.
Якщо з переписуванням положень ви нічого не зробите (легше просто прийняти), то інші правки можна спробувати випередити.
«Останні два роки ми експериментуємо з коментарями до договорів. Тобто біля пунктів, які редагують найчастіше, ми пишемо обгрунтування, чому саме таке формулювання для нас прийнятне. Працює дуже круто, кількість правок значно зменшується.
Зараз пішли далі і спробували створити FAQ до договору. В ньому зібрані правки, які нам навалюють найчастіше та наші думки з приводу них», — розповідають юрнеборці.
Ознайомитись з прикладом FAQ можна тут.