Суб’єктивна добірка телеграм-каналів для юристів (і не тільки)
Ми не випадково підібрали такий заголовок, адже нижче викладемо добірку тих каналів, які читає наша редакція. Крім того, напишемо декілька своїх суб’єктивних слів про кожний.
? Про святе: телеграм-канали для та про юристів
Оскільки розпочати хотілось би з улюблених, то першим в цьому списку є канал Юрня, дно і нелогічність ? https://t.me/Jurnia. Його автори публікують там різного роду юрню, яка їх бісить.
Нагадаємо, Юрня – непотрібні юридичні документи, процеси та/або їх сукупність, які вимагає юрист без достатніх на те підстав.
Ми ж, у свою чергу, максимально розповсюджуємо інформацію, адже дійсно хочемо, щоб всілякої юрні в житті юристів було значно менше.
Великий респект авторам за контент: крім того, що текст корисний — він ще й лаконічний та гарно оформлений. Ведуть канал Микита Підгайний та Катерна Некіт.
PR для юристів ? https://t.me/PRforLawyers. Це канал-оберіг від поганого тону в комунікаціях.
Уффф, це мастхев для кожного юриста, який вважає себе “богом піару”, але постить тільки котиків ?
Автор каналу Вікторія Папарига, займається піаром юристів вже понад 10 років. Тому в каналі можна знайти цінні поради, як треба (і не треба!!!) поводити себе юристам в публічному просторі. Там про гігієнічні правила в комунікаціях, інструменти для публічності, піарне дно, різні лайфхаки від Віки та її міні-консультації.
Спільнота мертвих юристів ? https://t.me/DeadLawyers. Що тут казати — хто знає Діму Гадомського і його стиль, тому щось пояснювати не потрібно. Він не занудно пише про життя юристів, використовуючи купу різного сленгу та трішки багато влучних матюків. Діма завжди робить оригінальні підводки до текстів, юморить та іноді часто підколює (тут проситься інше слово, але ми стримаємось) когось, щось або ж себе.
Future Law School ? https://t.me/FutureLawSchool. Канал про останні тенденціїї, пов’язані з трансформацією юридичного бізнесу в усьому світі (а ще про юридичну освіту, навчання та практику). Його автор — Денис Іванов підходить до написання текстів з особливою любов’ю. Пост лонгрід він викладає кожного дня, тому сміливо можна взяти собі за звичку перечитувати публікації Дениса за ранковою кавою або ж в черзі в канцелярію ?
ЮрСюр ? https://telegram.me/lawnonsense. Нещодавно натрапили на цей канал і нам, м’яко кажучи, зайшло. Особисто автора не знаємо, тому сказати про нього нічого (навіть суб’єктивного) не можемо. Єдине, що нам відомо — це адвокат, і він явно розлючений. В описі каналу вказано – “думки роздратованого адвоката”. Так от, йому вдається через призму сарказму описувати дно будні юридичного життя. Робить він це достатньо цікаво, легко і весело. Напевно, багато юристів впізнають в його публікаціях знайомі ситуації.
? Лігалтек (дай Боже йому здоров’я)
Ці канали хоч і для юристів, але, щоб не плутати грішне з праведним, ми вирішили їх виокремити. Адже лігалтек — це особливий стиль життя, якого дотримуються далеко не всі юристи.
Kyiv Legal Hackers ? https://telegram.me/kyivlegalhackers. Це не зовсім канал для чтива, а скоріше для комунікації. Однак ми не випадково його поставили на перше місце. Хто не в курсі, Kyiv Legal Hackers – спільнота юристів-інноваторів (частина міжнародної спільноти Legal Hackers в 130 містах світу). Так от, ці юристи створили окремий чатик в телеграмі, який можуть читати всі охочі. Однак, щоб долучитися до каналу, необхідно виконати певні правила вступу. Зрештою, це корисно зробити тим, хто хоче бути в курсі всього, що відбувається на ниві юридичних інноваций.
Legaltech ? https://telegram.me/legaltech. Назва говорить сама за себе. Веде канал лігалхакер Валентин Півоваров. Там можна знайти багато цікавої інфо про юридичні інновації в Україні та світі. Оскільки Валентин має досвід проходження акселератора, та побував зі своїм проектом за кордом — йому однозначно є про що розповісти.
Legal Code ? https://telegram.me/legalcode. Цей канал точно не для всіх, а скоріше для тих, хто в “темі” (про програмування руками (і головою) юриста). Веде його лігалінженер Андрій Костенко. Ми нещодавно писали про його проект. Так от, це інтерв’ю буде корисно почитати тим, хто хоче зрозуміти, що має на увазі Андрій у своїх постах. Адже мова лігалінженерії досить специфічна. Однак всім, хто хоче пірнути у світ кодування та автоматизувати свою роботу — цей канал те що треба.
? Судові новини (ось так – сухо)
Канали, які пишуть про судові новини, ми теж вирішили відокремити. Тут дуже розписувати не будемо, адже в добірці здебільшого офіційні телеграм-канали (тобто багато креативу не знайдеш).
Прес-центр судової влади України ? https://telegram.me/PressCourt. В каналі кожного будня публікуються найважливіші новини судової системи. Веде його прес-служба Судової влади України. Плюс в тому — що можна оперативно отримувати новини від першоджерела.
Верховний Суд ? https://telegram.me/supremecourtua. Канал, де публікуються правові висновки Верховного Суду. Додати нічого.
Євросуд https://t.me/evrosud. Ось тут можна і розписати. Веде канал адвокат Андрій Крістенко, який має досвід представництва в ЄСПЛ (за кількістю виграних справ № 1 в Україні). Власне, тут Андрій ділиться цікавими кейсами із практики, рішеннями ЄСПЛ, цінними порадами та викладає корисні відосики, які, до речі, він сам записує. Одним словом, мастрід для юристів.
? Щось корисне та цікавеньке
На останок, ми вирішили написати про не юридичні канали, які варто і корисно читати кожному.
Для тих, хто хоче правильно писати і розмовляти українською, стануть в пригоді Досконала мова ? https://telegram.me/doskonalamova та Солов’їна мова ? https://telegram.me/SolovinaMova.
Про різні цікаві факти ось тут:
Україна обізнана ? https://telegram.me/textbook_ua.
Smartan ? https://telegram.me/smartan.
Цікаві факти ? https://telegram.me/ua_fact.
❤️ Просто Love
Оскільки добірка суб’єктивна (і її складала наша редакція) — ми не могли обійти стороною наш телеграм-канал Lойер ? https://telegram.me/loyer_ua
У нас тут багато чого цікавого: різні факти, статті, новини і всілякі опитування грунтовні соціологічні дослідження про життя юристів? Завдяки останнім, ми краще розуміємо їх біль. Тому, хто ще не знами — долучайтесь. Бо кожного нашого підписника ми дуже любимо.
П.С. Обіцяємо не спамити, поважати та леліяти. Хай береже всіх святий Телеграм ?