Руйнівники міфів: 10 молодих юристів, яких варто читати на Facebook
Все ще вважаєте, що типовий український юрист – це людина середніх років у костюмі, обов’язково з краваткою та відбитком багаторічного досвіду в очах, який прикрашає свою сторінку у соцмережі картинками з суддівським молоточком та може навіть спросоння процитувати будь-який закон та латинські прислів’я? Тоді готуйтеся вражатися: на юридичній сцені найяскравіші ролі давно грають молоді та відважні, які не бояться ламати стереотипи професії та руйнувати міфи.
Ми розкажемо вам про нове покоління юристів, які дозволяють собі порушувати традиційний дрес-код, мати та демонструвати цікаві хобі, бути романтичними, смішними та навіть сексуальними, на грані фолу тролити колег, тобто, робити усе те, на що рідко відважуються представники олдскульної когорти юристів.
При цьому їх професійні досягнення варті поваги, а блоги в соцмережах цікаві та корисні. Ось вони – 10 молодих українських юристів, яких варто читати на Фейсбуці.
Так, не Дмитро, а саме Діма. Позиціонування себе як «несерйозного» юриста співзасновник та СЕО ЮК Axon Partners починає уже з власного імені. Діма не носить ділові костюми, одягає прикольні футболки та джинси навіть на юридичні форуми, їздить містом на самокаті, має відмінне почуття гумору та неймовірні запаси енергії для все нових і нових проектів. Спеціалізується у сфері IT-права. Дімі також до снаги викладацька діяльність, участь в роботі професійних асоціацій. Голова юридичного комітету Львівського IT-кластеру. «Кіноман, любитель слухати джаз, їсти після 6 вечора та грати в футбол», – таку інформацію про Діму повідомляє сайт його ЮК. На Фейсбуці Діма порадує вас дотепними жартами і мемами, кумедними селфі з донечкою, власними відеоблогами, а також обговоренням цілком серйозних тем юриспруденції та IT.
По паспорту – Олексій, але активно позиціонує себе як «Адвокат Шевчук» – так і підписує усі свої дописи на Фейсбуці. Відомий участю в резонансних кримінальних справах, успішно захищав політиків, серед яких немало скандальних особистостей. Партнер АО Barristers. Веде активну громадську діяльність, долучається до роботи професійних адвокатських організацій та державних інституцій. Свого часу балотувався на посаду голови НАБУ, голови Нацполіції України, в народні та місцеві депутати. Окрім того, Олексій має великий журналістський досвід – був ведучим різноманітних проектів на телебаченні та радіо, та й зараз веде телепрограму. На своїй Фейсбук-сторінці Олексій ділиться власними роздумами на різні теми, переважно правової тематики, новинами з життя АО Barristers, зокрема, стильними фото – власними та колег по компанії. У Олексія є навіть сторінка у Вікіпедії. «Не можна бути скромним, якщо ти найкращий» – можливо, саме таке гасло висить у адвоката Шевчука над ліжком.
В інформаційному просторі адвокат Овчаров став відомим у 2012 році, завдяки захисту учасниць руху Femen. Тоді ж Денис в якості партнера приєднався до ЮК Juscutum, а в 2018 році змінив місце роботи на Lavrynovych&Partners, де також є партнером та керівником практики захисту бізнесу. Денис любить провокувати аудиторію своїх фб-друзів – як дотепними статтями про особливості роботи адвоката, що захищає бізнес (обшуки, допити…), так і несподівано відвертими фото (наприклад, свого оголеного тіла, ледь прикритого Кримінальним процесуальним кодексом). На такі візуальні експерименти адвокат відважується відтоді, як почав займатися спортом. Тут, як і у професійній діяльності, Денис справжній фанатик, бігає кроси та марафони, займається велоспортом, плаванням, долає дистанції Ironman.
Головна спеціалізація Андрія – захист прав громадян і бізнесу в Європейському суді з прав людини. Відповідно, у цій сфері адвокат і має професійні нагороди та утримує лідерську позицію на ринку за кількістю виграних справ. Як захистити свої права в Євросуді, Андрій регулярно прояснює на своїй Фейсбук-сторінці, каналі Youtube, а віднедавна ще й створив тематичний канал у Телеграмі. Андрій веде активну світсько-юридичну діяльність, виступає спікером на форумах та тренінгах. У вільний від роботи час – займається спортом та підтримує своє тіло у відмінній формі. Під рукавами строгої сорочки ховаються татуювання – так, це зараз модно, але серед юристів все ще рідкість. Отже, гармонія розуму та краси – на сторінці Андрія Крістенка.
Фінтех, криптовалюти, кібербезпека, блокчейн та усі ці модні слова не лише знає, а й розуміє Сергій Паперник, керівник банківської й фінансової практики та напрямку FinTech юрфірми EVRIS. На Фейсбук-сторінці Сергія – безліч селфі та письмових звітів з різноманітних форумів, круглих столів, презентацій та інших українських і закордонних заходів відповідного тематичного спрямування. Сергій тримає руку на пульсі сфери фінтеху, вивчає всі новинки та цікаво розповідає про це своїм читачам. Він навіть сам створив чатбота, що допомагає розібратися в Законі про фінансову реструктуризацію. Отже, якщо вас цікавить інформація про фінансові інновації, а також юридичний аспект впровадження інформаційних технологій – завітайте на сторінку Сергія.
Красива жінка, вже заміжня (до речі, за колегою-юристом), віднедавна носить подвійне прізвище Лежух-Вовк, але назва заснованої нею ЮК залишилась «Лежух та партнери». Молода, талановита та амбітна, Тетяна вважає адвокатуру справжнім мистецтвом, тому часто ділиться історіями зі свого професійного шляху, роздумами на правову тематику тощо. Ще один вид мистецтва, який можна побачити на сторінці Адвокатеси (її нік у соцмережах) – фотографія. Яскрава зовнішність Тетяни стає запорукою сотень лайків на кожній фото з нею, особливо якщо мова про професійні фотосесії. Книги, тайм-менеджмент, розвиток особистого бренду – тематика постів Тетяни. Ця сторінка – джерело натхнення, «правильності» та оптимізму, і за жоден з постів Тетяни не буде соромно її мамі.
Влад – ще один молодий правник, якого можна віднести до категорії «селф-мейд», адже свою компанію «Молодід та партнери» та успішну кар’єру він побудував власноруч, багато і важко працюючи. У 2016 році став одним із переможців конкурсу «Молодий правник року». Детальні історії про здобуття професійного досвіду Владислав часто розповідає на Фейсбуці. Окрім таких душевних флешбеків, на сторінці цього юриста можна прочитати про сучасні будні його компанії та особливості роботи правників, державних органів. Діяльність Влада переважно орієнтована на обслуговування бізнесу, тому він завжди перебуває на вістрі економічної ситуації в Україні. І нехай у вас не складається враження, що Владислав – жорстка та куленепробивна особистість. Насправді він – романтик, адже з юних літ пише вірші.
Бурхлива енергія та непередбачуваність Катерини спонукатиме і вас активізувати свій життєвий ритм. Однаково цікаво адвокатка на своєму Фб розповідає і про нові туфлі, і про новації кримінального процесу. А часом вражає навіть досить відвертими фото – чого варте лише оте, де зафіксовано поцілунок з подругою-колегою… Будьте певні, до фейсбук-блогу Катерини-«Коті» ви не залишитесь байдужі. Робочий процес адвоката неможливий без гумору та посмішок, а готуватися до серйозних судових справ та спілкування з прокурорами краще на оптимістичній хвилі, переконує нас Катерина Нікітюк.
Як прожити місяць на мінімалку? Що відчуває людина, яка щодня їсть шаурму? Чи можна самотужки домогтися, щоб залатали яму на дорозі? На всі ці питання знає відповідь юрист-блогер Клим Братківський. Кілька років тому Клим позиціонувався як експерт по авторському праву, зокрема, щодо фотографії. Зараз працює юристом у медіасфері. Серед позаробочих активних зацікавлень юриста – тема ЖКГ та харчові експерименти. На його сторінці є шанс відчути ту камерну, «свою атмосферу», та оцінити багатогранність знань цього юриста. А також навчитися, як і кому писати скарги на неприбране подвір’я чи зруйнований бордюр – у Клима безліч власних успішних кейсів.
Зараз місце роботи Наталії – Збройні сили України. Успішний юрист у сфері інтелектуальної власності, судової експертизи, медіаправа – чотири роки тому зробила вибір на користь захисту Вітчизни. Спочатку працювала у спецпідрозділі ДФС у зоні АТО «Фантом», потім стала контрактним військовим. Тепер Наталія на Фейсбуці розповідає про своє життя у камуфляжі, проблеми військовослужбовців тощо, іноді, все ж, згадуючи юридичне минуле. Наталію часто закликають повертатися в юриспруденцію та запитують, коли врешті це відбудеться, але поки що відповіді на такі питання вона не дає.