10 юридичних навичок, які знадобляться вам у будь-якій роботі
Ні для кого не секрет, що будь-яка професія робить свій відбиток на особистості. Це так звана професійна деформація, яка, незважаючи на негативне забарвлення, яке їй часто приписують, має свої переваги.
Так, скажімо, юридичні навички можуть стати вам в нагоді при виконанні будь-яких завдань чи подоланні життєвих труднощів. Якщо ви розглядаєте кар’єрний перехід, і стурбовані тим, що ваш досвід у сфері юриспруденції зробив вас занадто вузькоспеціалізованим, охопіть картину більш широко. Однозначно, ви розвинули багато навичок, які можуть бути корисними для широкого використання.
1. Ясне мислення
Найбільша перевага юридичної практики для будь-якої іншої роботи полягає в тому, що вона навчила вас більш чітко мислити. Так, всі ті години, що ви присвятили використанню Сократівського методу, були хорошими для чогось!
Довідка. Сократівський метод — це метод ведення бесіди, який використовував Сократ. Розбираючись в предметі діалогу разом зі співрозмовником, задаючи йому по ходу розмови доброзичливо налаштовані питання, Сократ підводив співрозмовника до більш широкого і глибокого розуміння природи речей. Завдяки чому знаходив несподівані рішення раніше нерозв’язних для себе проблем.
Можливо, ви не помічаєте цього, коли ви проводите час з іншими адвокатами, але більшість людей не навчені уважно зосередитися на фактах ситуації, опрацьовувати дослідження та робити конкретні, обгрунтовані висновки, наводити аргументи щодо вирішення проблеми. Дисципліноване, чітке мислення високо цінується у всьому світі, від ділових ситуацій до державних обговорень.
2. Чітке викладення матеріалу
Працюючи з великою кількістю матеріалу та фактів, юристи напрацювали звичку чітко викладати інформацію. Це майстерність, яку можна використовувати в багатьох контекстах, включаючи традиційний маркетинг, маркетинг контенту, технічну документацію, PR та багато інших шляхів кар’єри.
3. Увага до дрібниць
Адвокати можуть здатися трохи педантичними, але саме увага до деталей є цінною. Замість того, щоб поверхнево знайомитись із ситуацією, адвокати вміють (ми сподіваємось) зосереджуватися на деталях і розставляти акценти у морі інформації. Якщо ви втомилися зосереджуватись на правових подробицях, розгляньте інші сфери, де цей набір навичок може стати в нагоді.
4. Робота з важкими людьми та ситуаціями
Однією з причин, через яку багато юристів страждає від емоційного вигорання, є те, що вони постійно займаються вирішенням конфліктів. Навіть якщо ви хочете залишити все це в минулому і забути як страшний сон, реальність полягає в тому, що ви, напевно, розробили вже деякі корисні навички і методи швидкого реагування у форс-мажорних обставинах.
5. Робоча етика
Юристи працюють в більш стресових умовах, ніж більшість працівників інших спеціальностей. При цьому вони змушені залишатись ввічливими, тактовними та стриманими, незважаючи на те, вони спілкуються чи взаємодіють з колегами, клієнтами чи представниками владних структур. Якщо ви отримали юридичну освіту, пройшли екзамен з адвокатури та працювали як юрист, то ви, напевно, отримали (або розробили) дуже хорошу робочу етику. Це допоможе вам у будь-якій кар’єрі, яку б ви не вирішили обрати.
6. Виявлення та вирішення проблем
В побутових умовах, вас можуть назвати песимістом, у якого завжди знайдеться проблема на будь-яке її вирішення, проте така риса має свої незаперечні переваги. Будь-яка нова справа невідворотно стикається з нерівностями на дорозі. Коли ви зможете зосередити увагу на продуктивному виявленні потенційних проблем та запропонувати їх вирішення, ваш правовий ризик-радар може бути використаний на благо.
7. Дослідження
Чудові дослідницькі вміння приносять користь майже у будь-яких робочих процесах, незалежно від того, чи потрібно розібратись у матеріалах кримінальної справи, або ж з’ясувати, чи ім’я нового продукту вашої компанії звучить непристойно іноземною мовою. Ви точно навчились працювати з великими об’ємами інформації, вибираючи з неї потрібні вам зерна істини, адже для юриста важливо знати, що та де шукати, а там і вміння зосереджуватись на деталях зробить свою корисну справу.
8. Публічні виступи
Частина роботи адвоката-практика, полягає у виступах перед людьми, тому це, безумовно, те, чого вас вчать у юридичному вузі і, ймовірно, вміння, яке ви відточуєте з дня в день у своїй повсякденній роботі. У будь-якому місці, де ви керуєте іншими людьми, будуть випадки публічного виступу, навіть якщо аудиторія відносно невелика. Знання того, як бути впевненим і зібраним під час передання інформації групі людей, є вмінням, яке багато-хто прагне набути, і вже точно те, що варто вказати у своєму резюме.
9. Брейнстормінг або мозковий штурм
Логічні міркування будуть корисними в майбутньому, незалежно від того, чи станете ви юристом, чи намагатиметесь зрозуміти, як пройти шлях від ідеї до фактичного продукту, — розуміння того, як дістатися з точки А до точки Б буде хорошим пунктом у вашому резюме.
Логічні міркування, з якими ви, напевно, боролися та навчились ними керувати, допоможуть вам побачити можливості, і ви будете тим, хто висуває конкретні рішення.
10. Робота в команді
Юридична освіта також навчила вас працювати з іншими. Незалежно від того, чи було це в навчальних групах, на стажуванні в юридичній компанії, в суді, чи під час консультації клієнта, вам, мабуть, доводилося постійно працювати у команді. Ця майстерність має вирішальне значення у будь-якій роботі, і її часто прописують окремо у переліку вимог до кандидатів, а можливо, вона вказана й для посади, яка давно вас цікавить та манить.
Якщо ви зазнаєте невдачі в юридичній кар’єрі і не впевнені, як змінити обраний шлях, складіть список набутих вами юридичних навичок, які можна застосувати в інших ситуаціях. Ви, ймовірно, здивуєтесь, але у вас є безліч корисних вмінь, які роботодавці шукають та цінують у своїх працівників.
Іванна Мельничук