Юридичні стартапи запрошують подаватися на конкурс інновацій у праві Innovating Justice Challenge 2019


З третього червня триває набір на міжнародний конкурс інновацій у сфері права Innovating Justice Challenge 2019. Українські проекти вже вчетверте матимуть змогу долучитися до програми, яка сприяє створенню та розвитку суспільно корисних проектів у сфері права, які полегшують життя громадян, виводять надання юридичних послуг на інший рівень та сприяють синергії між ІТ, громадським та державним сектором.

За попередні роки вже 10 команд, учасників Innovating Justice Challenge від HiiL Justice Accelerator з України, отримали гранти на загальну суму 140 тисяч євро. П’ять  команд їздили на Justice Entrepreneurship School в Гаазі та представляли свої проекти на сцені Палацу миру на Innovating Justice Forum. Cеред відомих випускників програми такі команди як AXDRAFT, OpenDatabot, Cуд на долоні та Patentbot. 

Що дасть програма? 

Відібрані 10 команд пройдуть регіональну інкубаційну програму, яка триватиме шість тижнів, на базі 1991 Open Data Incubator. Протягом навчання інноватори отримають знання з бізнес моделювання, фінансового планування, розробки комунікаційної та маркетингової стратегій. Окрім цього, з командами працюватимуть профільні ментори з бізнес спільноти, НГО та державного сектору. Зокрема, ті проекти, чиї рішення можуть бути корисні для органів в сфері юстиції і судової гілки влади, отримають консультаційну підтримку та допомогу в імплементації проектів від експертів Міністерства юстиції України. 

По завершенню програми команди представлять свої проекти громадськості та всім зацікавленим сторонам. Найкраща інновація має шанс пройти тижневий курс навчання в Гаазі, грант на розвиток свого продукту, а також доступ до мережі наставників і потенційне фінансування в майбутньому. 

Які проекти приймаються?

До участі у конкурсі запрошуються стартапи, юристи, підприємці, представники юридичних компаній та активна спільнота ентузіастів, які прагнуть творити новий сучасний підхід до правових інновацій. 

Заохочуються проекти, які зосереджені на  головних проблемних сферах: покращення правової системи, державні послуги, захист прав споживачів, захист прав ВПО, соціальний добробут, сімейне право, трудові відносини, підтримка малого бізнесу, нерухомість. 

Як податися та які критерії?

Для подачі на конкурс необхідно заповнити заявку англійською мовою на сайті програми до 15 серпня 2019 (17:00 CEST)

Критерії відбору проектів:

  • дотичність інновації до тематики конкурсу
  • життєздатність бізнес моделі
  • можливість масштабування
  • здатність проекту створювати соціальний вплив
  • унікальність проекту
  • мотивованість команди

Етапи програми 

Прийом заявок:  3 червня – 15 серпня 2019 

Регіональна інкубаційна програма для фіналістів: 24 серпня – 30 вересня 2019 

Фінал проекту, визначення переможців: жовтень 2019 

Хто організатори?

Цього року реалізація локальної програми проходить за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя», Гаазького Інституту Інновацій у Праві (HiiL), 1991 Open Data Incubator (проект ГО SocialBoost) та Міністерства юстиції України.

Детально про проект на сайті конкурсу. 

Контактні особи: Євгенія Клепа (janeklepa@gmail.com), Дмитро Форемний (dmitry.foremnyi@hiil.org).