Європейський суд з прав людини виніс рішення “в люстраційних справах”


17 жовтня 2019 року Європейський суд з прав людини оголосив рішення стосовно перших п’яти заяв в так званих «люстраційних справах».

Суд віднайшов порушення пункту 1 статті 6 Конвенції стосовно трьох заявників (В’ячеслава Полаха, Дмитра Басалаєва та Олександра Яся) та порушення статті 8 Конвенції стосовно всіх п’яти заявників (Романа Якубовского, Сергія Бондаренка, В’ячеслава Полаха, Дмитра Басалаєва та Олександра Яся).

Суд вказав, хоча це і не є ключовим аспектом прийняття рішення, та терміни розгляду справ Конституційним судом були значно перевищені без переконливих пояснень.

Крім того, Суд відзначив, що поєднання заходів (звільнення із державної служби, заборона обіймати посади та внесення прізвищ до Реєстру) мали дуже серйозні наслідки для заявників. А також вплинули на здатність встановлювати та розвивати відносини з іншими людьми і їх соціальну та професійну репутацію.

Суд проаналізував втручання держави за трискладовим тестом та дійшов висновку про сумнівність легітимної мети прийняття Закону України «Про очищення влади», а також вказав, що втручання в права Заявників було не пропорційним.

З оригіналом рішення можна ознайомитися за посиланням.