У Франції заборонили брати на роботу надто худих моделей


У Франції вступив в силу закон, що забороняє працедавцям наймати дуже худих моделей. За порушення цієї заборони передбачені високі штрафи та навіть ув’язнення.

При влаштуванні на роботу дівчата будуть зобов’язані надати медичну довідку, яка підтверджує їхнє загальне фізичне здоров’я з урахуванням індексу маси тіла (ІМТ), що обчислюється, виходячи з ваги і зросту людини. Таким чином Міністерство охорони здоров’я планує боротися з нераціональним харчуванням тих жителів країни, які прагнуть надмірно схуднути, повідомляє BBC News.

Працедавець, який порушив закон, понесе відповідальність у вигляді штрафу в розмірі до €75 тис. або позбавлення волі строком до 6 місяців.

Крім того, 1 жовтня цього року набере чинності закон, згідно з яким відретушовані фотографії тепер повинні мати відповідну позначку retouchée.

Фотографії моделей з нереалістичними фігурами призводять до самознищення та поганої самооцінки молодих людей, що може вплинути на їхнє здоров’я, — відзначив міністр охорони здоров’я Франції Марісоль Турен.

Закон пов’язаний із забороною на наймання дуже худих моделей , раніше прийнятий в Італії, Іспанії ат Ізраїлі. Він спрямований на боротьбу з анорексією. Нині із цією хворобою борються більше як 30 тис. жителів Франції, 90 % яких — жінки.