Звичні речі, які скорше за все стануть незаконними через кілька десятиліть


Прогнозувати майбутнє складно, особливо зараз, коли нові технології з’являються мало не щодня. Але є речі, які можна передбачити, і вони з досить високою ймовірністю збудуться.

Сьогодні поговоримо про те, що скорше за все заборонять в майбутньому — подібно до того, як стали незаконними промислові викиди в ґрунт та воду.

Безкоштовне стокове фото на тему «великий план, годинник, дивитися»

Машина без автопілота

Без статистики зрозуміло, що більшість аварій відбувається з вини водіїв. Хтось погано знає правила, інший сідає за кермо напідпитку, а є і просто випадковості, коли водій банально не помітив перешкоду на дорозі.

З огляду на, що технології автопілота розвиваються швидкими темпами, вже через кілька десятиліть кермове колесо залишиться тільки для екстрених випадків, і на його використання отримуватимуть дозволи спеціальних служб.

А такі речі, як злом системи з метою поганяти або відірватися від правоохоронних органів, вважатиметься порушенням закону та каратиметься реальним терміном. Виїхати ж на ретроавтомобілі без автопілота дозволятиметься лише на спеціальних треках.

Безкоштовне стокове фото на тему «великий план, готівка, гроші»

Оплата готівкою

Уже зараз проти готівки ведеться серйозна боротьба. Річ у тому, що покупки за готівку складно відстежити, чим користуються корупціонери та охочі придбати що-небудь незаконне. Тому рух готівки якщо не заборонять зовсім, то обмежать, а спроби оплатити послугу банкнотами викличуть або обурення, або страх.

З одного боку, це добре, тому що допоможе контролювати обіг грошей та дозволить швидко виявляти хабарників з корупціонерами.

З іншого — держава матиме можливість заблокувати всі ваші рахунки, залишивши вас з нічим.

Безкоштовне стокове фото на тему «вид зверху, Вирубка лісів, високий»

Вирубка лісів

Люди стали замислюватися про те, що вирубувати ліси під корінь, як це робилося 50 років тому, — погана ідея. Причина — це може привести до погіршення екологічної ситуації. Але поки що ліси продовжують вирубувати, мало піклуючись про їх поновлення.

Високо ймовірно, через десятки років на знімках з космосу лісу будуть настільки рідкісні та ледве помітні, що вирубка навіть одного невеликого деревця стане злочином, що обійдеться в кілька років в’язниці. Будь-яка вирубка дерев (неважливо, зроблена державною компанією для будівництва нової школи або однією людиною у дворі приватного будинку) стане суворо каратися.

Використання викопного палива

Багатьом людям подобаються позашляховики з п’ятилітровим двигуном. Але у недалекому майбутньому такі захоплення засуджуватимуть не лише екоактивісти, а й все людство. Через кілька десятків років всього однієї лопати вугілля, закинутої в грубку, стане досить для великого штрафу.

Швидше за все, через 50 років людство все ще буде використовувати досить безпечні методи видобутку електроенергії, наприклад гідроелектростанції. Але як і машини з двигунами внутрішнього згоряння, вони будуть доступні тільки великим компаніям і тільки при високому ступені очищення вихлопу.

Безкоштовне стокове фото на тему «великий план, габіт, Деревина»

Куріння

Навіть зараз досить складно знайти місце для куріння, а людина з сигаретою на зупинці викликає обурення оточуючих. Воно й зрозуміло: нікому не хочеться ставати пасивним курцем та труїтися проти своєї волі. А ще кілька років тому навряд чи хтось міг подумати про таку серйозну боротьбу з курінням на міжнародному рівні.

Щорічно куріння вбиває кілька мільйонів осіб, тютюнова промисловість шкодить екології, а недопалки складають 30-40% від загальної кількості сміття на планеті. В майбутньому продаж сигарет ймовірно прирівнюватиметься до реалізації засобу для зведення рахунків з життям та каратиметься за всією суворістю закону.

Більше однієї дитини в сім’ї

Якщо вірити прогнозу ООН, до 2100 року на Землі житиме вже 11 мільярдів осіб. Якщо зібрати всіх цих людей та розмістити в Європі, давши кожному по десять квадратних метрів, вони не займуть й половини її території. Але якщо з розміщенням проблеми не виникнуть, то з їжею та іншими ресурсами вони почнуться. 

Ймовірно, для контролю за чисельністю населення в майбутньому буде прийнятий закон, схожий на китайський: одна сім’я — одна дитина. Мати другу дозволятиметься тільки в рідкісних випадках, а в іншому це каратиметься штрафами.

Безкоштовне стокове фото на тему «зменшити, переробляти, пластиковий пакет»

Скидання сміття в одну купу

Зараз в деяких країнах, наприклад в Японії, можна отримати штраф, якщо ви неправильно сортуєте сміття. Хоча у більшості інших країн все роблять по-старому, скидаючи в одну купу.

Але довго так тривати не буде, і вже до середини століття будуть прийняті закони, що забороняють спільну утилізацію відходів. Тож якщо вас зловлять з відром, повним відходів їжі, пластику то скла, то випишуть штраф. Ну а якщо це буде повторне порушення — відправлять на громадські роботи.

Джерело: kommersant.com, brodude, snob.com

Фото: Pexels