Суд роз’яснив, як батькові піти у декретну відпустку

Українським законодавством передбачено, що родина має право обирати, хто з двох батьків піде у декретну відпустку. Є така можливість і в інших членів родини.

Про це повідомляє прес-служба судової влади.

Поняття «декретна відпустка» об’єднує у собі два види соціальної відпустки: якщо у відпустку у зв’язку з вагітністю і пологами може піти лише жінка, то по догляду за дитиною по досягненні нею трьох років, коло людей розширюється.

Стаття 179 Кодексу законів про працю України дозволяє брати відпустку по догляду за дитиною також дідусю, бабусі або іншим родичам, що фактично доглядають за дитиною або ж опікунові чи одному з прийомних батьків.

“Якщо зараз про можливість батька взяти декретну відпустку людям відомо, то чомусь мало хто знає, що правом на декретну відпуску до досягнення дитиною трьох років батько може скористатись навіть,  якщо перший час за дитиною доглядала мати. Корисний лайфхак: перші півтора року за дитиною/дітьми доглядає мама, наступні півтора року – батько. Не дякуйте! Інколи тривалість такого виду соціальної відпустки продовжується до шести років, у зв’язку з медичними показниками вашої дитини”, – пише прес-служба судової влади.

Для того, аби тато міг оформити відпустку по догляду за дитиною, йому за місцем роботи потрібно надати наступні документи:

  • Заяву на ім’я керівника з проханням про декретну відпустку;
  • Копію свідоцтва про народження дитини;
  • Довідку про те, мама дитини не пішла у декретну відпустку по догляду за дитиною за своїм місцем роботи або вийшла на роботу до закінчення терміну соціальної відпустки;

За батьком зберігається робоче місце і нараховується пенсійний стаж та до трьох років  виплачується допомога при народженні дитини.

Роботодавець не має жодного права відмовити чоловіку скористатись його законним правом.

Фото: lexinform.com.ua

Вам також має сподобатись...

1 Відповідь

  1. Александр сказав:

    Может использоваться такое право работающий папа в полиций? ( если мама «ФОП»)????

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.