Loйер радить: 5 цікавих книг для юристів

Навички професійного юриста здобуваються з практикою, не тільки правовою, вони складаються з деталей самоосвіти, спостережливості, психології, навіть креативності.

Свою лепту вносить і читання книг. Ми намагаємось постійно поповнювати вашу бібліотеку вартими уваги екземплярами, підкидаючи ідеї художньої та професійної літератури. Ось нова добірка книг, які, ми переконані, вас зацікавлять.

  1. «Східно-Західна вулиця. Повернення до Львова», Філіп Сендс

Коли відомий британський юрист-міжнародник Філіп Сендс отримав запрошення прочитати для студентів-юристів лекцію у Львові, то одразу погодився, побачивши в цьому й нагоду відкрити місто свого дідуся, який не так часто розповідав про минуле.

Письменник розповідає, що Львів подарував світові чотирьох великих юристів в міжнародному праві, що навчалися на місцевому юридичному факультеті між 1915-1930 рр. Серед них — Герш Лаутерпахт і Рафал Лемкін, які власне створили міжнародне право таким, яким ми знаємо його тепер.

У цій книжці прописана спроба повернення в минуле та зв’язок його з сьогоденням, в ній поєднана водночас історична детективна історія, історія родини й трилер, майстерно переплетені автором.

  1. «Чому юристи повинні їсти банани», Саймон Тапмен

Автор книги Саймон Тапмен — в минулому адвокат у кримінальних справах в Лондоні, а сьогодні успішний житель Нової Зеландії, що допомагає юристам удосконалювати свої управлінські навички.

Я людина, що займається адвокатською практикою, а не адвокат, який намагається бути людиною.

Він ставить перед собою мету показати та доказати кожному трудоголіку, яких трапляється багато серед юристів, що життя складається не тільки з роботи, її можна вдало поєднувати з проведенням часу з сім’єю, мати хобі, відпочивати та насолоджуватись життям в цілому.

Він простими словами не тільки пояснює, як урізноманітнити свої трудові будні, а й дає цінні поради щодо вдосконалення управлінської та правової діяльності.

  1. «Суддя та його кат», Фрідріх Дюрренматт

Детектив швейцарського письменника Фрідріха Дюрренматта про розслідування вбивства лейтенанта поліції, який не лише розкриває принципи використання дедуктивного методу розслідування, а й піднімає низку філософських питань щодо протиріччя добра і зла, безсилість закону, встановлення справедливості та перемогу добра.

  1. «Ефект Люцифера. Чому хороші люди роблять жахливі вчинки», Філіп Зімбардо

Робота соціального психолога Філіпа Зімбардо — це якісний зразок дослідження із кримінології, де шляхом експерименту встановлюється природа злочинності та злочинця в замкненому просторі в’язниці.

В своїй книзі втор детально описує весь перебіг славнозвісного Стенфордського тюремного експерименту 1971 року, що досліджує реакцію психіки людини на обмеження свободи та нав’язані соціальні ролі «в’язнів» та «охоронців».

«Ефект Люцифера» буде цікавим не тільки тим, хто цікавиться кримінологією, а й психологією та прагне зрозуміти, як оточення впливає на сприйняття себе та на поведінку людини.

  1. «Всі радості життя», Павло Кодочігов

Це історія сліпого адвоката, записана і лише трохи оброблена колишнім фронтовиком, Павлом Кодочіговим. Книга вийшла в 1981 році і позиціонувалася як детектив, хоча саме життя головного героя підкинуло такий сюжет, що не завжди придумає навіть найбільш геніальний письменник — дитячі роки, навчання, прагнення знайти своє місце в житті і присвятити себе улюбленій професії. Саме життя, а не судові справи, знаходиться в центрі уваги. Хоча і їм приділена окрема увага.

Вам також має сподобатись...

1 Відповідь

  1. Катерина сказав:

    Чудова стаття. Але було б добре, якби ще вказали джерела, де можна придбати книги. От наприклад, Саймон Тапмен, ніде не можу знайти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *