Комп’ютерний збій в судовій системі позбавляє роботи юристів

У Великобританії багатоденний збій в електронній системі забезпечення діяльності судів призвів до зриву і перенесення кількох тисяч судових засідань.

За даними газети The Guardian, технічні фахівці до цих пір не можуть впоратися з неполадками, що виниклими на минулому тижні, в головній комп’ютерної мережі британського Мін’юсту. Цю інфраструктуру використовують для внутрішніх комунікацій різні урядові агентства, в тому числі Королівська служба судів і трибуналів. Через «електронний блекаут» найбільше постраждали кримінальні суди Англії та Уельсу. У будівлях пропав доступ до службових Wi-Fi-мереж, також «впала» захищена система з обміну конфіденційними е-мейлами між учасниками кримінального судочинства з 75 000 користувачів. Крім того, зафіксовані перебої в роботі інтернет-сервісу для кримінальних адвокатів з онлайн-розкладом і реєстрацією участі в слуханнях.

На практиці це призвело до серйозних організаційних проблем. Зокрема, виявилася паралізована робота по вибору присяжних засідателів. Через збій з онлайн-реєстрацією у адвокатів виникли труднощі з отриманням гонорарів за представництво. Суддям, які втратили доступ до електронних матеріалів і захищених каналів зв’язку з поліцією і прокуратурою, доводиться відкладати засідання на значний термін. У багатьох судах слухання проходять зі значною затримкою, сторони при цьому користуються роздруківками розкладів, повідомляє британський юридичний журнал The Law Society Gazette. Видання нагадує, що бюджет Мін’юсту на модернізацію онлайн-правосуддя становить £ 1,2 млрд.

Міністерство юстиції Великобританії принесло офіційні вибачення за масштабні неполадки. Їх причина не називається, проте відомство виключає кібератаку. Орієнтовно наслідки будуть повністю усунені протягом двох тижнів.

Джерело: Legal.Report

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.