7 книжок, які варто прочитати юристам окрім кодексів

Окрім законів, кодексів, різноманітних академічних праць та коментарів до них, у книгарнях юристи можуть і мають знайти для себе й інші корисні книги.

Школа права УКУ опублікувала список рекомендацій, який був складений разом з юристами та представниками видавничої справи, який залишається актуальним з року в рік.

1. «Текст-пекс-шмекс. Магія переконливих текстів», Вільям Зінсер

У світі було продано понад мільйон екземплярів цієї книжки.

Уміння описати свою думку стає базовою навичкою в часи інтернету, коли інформаційний простір настільки перенавантажений, що твій текст легко загубиться в інформаційному шумі. Ця книжка — ідеальний путівник для кожного, хто хоче навчитися писати, або ж для тих, кому це вміння необхідне в роботі. Хоч би про що ви писали — про людей чи місця, про бізнес чи спорт, мистецтво чи технології — тут ви знайдете фундаментальні поради, як створити чіткий, зрозумілий та переконливий текст.

Антон Мартинов, співвласник видавництва «Наш Формат»:

Ця книжка про те, як писати ненудний текст. Ми зробили таку назву, щоб привернути увагу ширшої аудиторії. Ми, як видавництво, конкуруємо не з іншими видавництвами, а за Ваш час, який ви витрачаєте на розвиток і розваги. У нас є 2-3 секунди, щоб привернути вашу увагу. Тому цю ненову книжку ми подаємо під новим цікавим соусом.

Олег Кириєвський,партнер юридичної компанії Advice Group, викладач Магістерської програми Школи права УКУ:

Чому ця книжка важлива для юристів? Ми ж професійні автори. Більшу частину коштів, які ми заробляємо, нам дають за те, що ми щось пишемо.

2. «Судити по совісті. Історія про справедливість і спокуту», Браян Стівенсон

Браян Стівенсон ще на початку своєї юридичної кар’єри пересвідчився, що судова система часто карає невинно засуджених. Він обстоював інтереси скривджених дітей, неповнолітніх осіб, доводив безневинність тих, хто насправді не скоював злочину, і захищав інтереси злочинців, які намагалися спокутувати провину.

У книжці Стівенсон розповідає історії з власної юридичної практики, які змінять ваше уявлення про милосердя і справедливість. Усі вони показують, які жахливі наслідки спричинює викривлена система правосуддя. Такі проблеми в судочинстві, як змовництво, політичні махінації та правове протистояння, можуть спотворити державний механізм і суспільство загалом. І якщо ми потураємо несправедливому ставленню до інших, то стаємо співучасниками злочину. Книжка здатна пробудити в нас співчуття, що є надзвичайно важливим для встановлення реальної справедливості.

Антон Мартинов:

Єдина книжка, пов’язана з юриспруденцією, яку ми тут будемо обговорювати. Книжка дуже потужна у плані сюжету. І для вас це мастрід, Ви дуже круто відрефлексуєте.

3. «Площі та вежі. Соціальні зв’язки від масонів до фейсбуку», Ніл Ферґюсон

Традиційний опис історичних процесів подає історію людства як ієрархічну структуру, вершина якої — правителі у високих вежах. За цією концепцією, зміни відбулися із приходом технологій, які поставили на перше місце мережеве суспільство. Історик Ніл Ферґюсон переконує: мережі — не новий феномен нашого часу. Інтернет лише пришвидшив і підсилив їхню роль, ставши новим варіантом утілення громадських площ.

Антон Мартинов:

Тема цікава з точки зору того, як працює наш розум, як працює наша психологія, і чому ми не можемо починати ранок не з Facebook. І на скільки це небезпечно в майбутньому.

Олег Кириєвський:

Це корисно для молодого юриста, щоб зрозуміти, як зробити так, щоб цей інструмент працював на Вас.

4. «Дизайн-мислення. Спроектуй своє життя», Білл Барнет, Дейв Еванс

Диплом не гарантує, що ви любитимете свою роботу. Успішна кар’єра не визначає щастя. Ваші кар’єра, щастя та повсякденне життя — у ваших руках. Головне, поставити собі правильні питання та бути готовим втілювати відповіді у життя. Як знайти роботу, що по-справжньому подобатиметься? Як збудувати кар’єру, яка забезпечить хороше життя? Як відшукати життєвий баланс? Як зробити щось вартісне, що змінить цей світ? Автори пропонують поглянути на своє майбутнє очима дизайнера і створити проект вашого життя.

Антон Мартинов:

Книжка побудована на базі одного із набільш популярних стенфордських курсів. Одна з головних тез: ми самі створюємо своє життя як продукт. Якщо Ви хочете бути в авангарді того, що відбувається у світі, ця книжка Вам відрефлексує.

5. «Планета Pixar. Моя неймовірна подорож зі Стівом Джобсом у створення історії розваг», Лоуренс Леві

Книга здобула нагороду AMAZON BEST BOOK 2016 у категорії «Бізнес і лідерство», визнана однією з найкращих книг у FORTUNE’S FAVORITE BOOKS LIST, а у 2017 році отримала звання AXIOM AWARDS SILVER MEDALIST.

На сторінках цієї книжки ви дізнаєтеся про дружбу й співпрацю Лоуренса Леві та Стіва Джобса, проникнетеся атмосферою Кремнієвої долини та Голлівуду, зазирнете всередину компаній Pixar та Disney і пов’язаних із ними юридичних фірм та інвестиційних банків.

Світлана Павелецька, партнерка видавництва «#Книголав», директорка з маркетингових комунікацій «1+1 медіа»:

Ця книжка надихає. Ця книжка про юриста, у якого була дуже велика мрія. Це людина, яка могла побачити більше в юриспруденції і яка працювал зі Стівом Джобсом.

6. «Людський фактор», Річ Карлгаард

Як збудувати сильну й успішну компанію, що впевнено впроваджує інновації та зберігає стабільність навіть у кризові часи? Річ Карлґаард, видавець американського ділового журналу Forbes, видатний підприємець та аналітик, переконаний: ключ до успіху варто шукати в нематеріальній складовій бізнесу – так званому «людському факторі». Автор розповідає про те, як сформувати сильну команду, створити ідеальні умови для її розвитку та, зрештою, привести свою компанію до високих успіхів і перемог на тривалий період.

Світлана Павелецька:

Книжка дуже крута, тому що вона повністю побудована на кейсах. Її написав журналіст, який веде колонку про інновації у «Forbes». Ця книжка зосереджена на місці людини в бізнесі і на тому, що цінувати потрібно людей.

7. «Серійний переможець: п’ять дій для створення вашого циклу успіху», Леррі Вайдел

Як знайти енергію і час для нових ідей? Чому одним з нас вдається приваблювати успіх, а іншим — ні? Що є запорукою досягнення надмети? Відомий фінансовий консультант Леррі Вайдел дає відповіді на ці запитання, використовуючи досвіди мільйонерів, спортсменів і супер — бізнесменів. Мета автора — «запустити революцію дії, розкрити потенціал цілої армії людей, що готові мчати вперед до великих, видатних речей, які вони справді хочуть робити, і які їм судилося зробити».

Леррі Вайдел визначає цикл з п’ятьох кроків, до яких вдаються серійні переможці, щоб здобути бажане: ухвалення рішення, перевиконування, коригування, доведення справи до кінця, постійне вдосконалення.

Світлана Павелецька:

Це про людей, якими ми всі хочемо стати. Ця книжка про те, як постійно досягати успіху і як уникати вигорання.

Фото: Pexels

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *