Злочинці, які живуть у в’язниці краще, ніж люди на волі
Витримати строк у в’язниці складно — дозвілля мало, і умови, відверто кажучи, жахливі. Але є спритники, які примудряються навіть за ґратами створити собі умови, про які законослухняні громадяни можуть тільки мріяти.
Іван Ернандес Канту
Відомий факт — наркокартелі контролюють велику частину Мексики. У багатьох сферах життя останнє слово стоїть за наркобаронами, які мають величезний вплив не лише на уряд, але і на простий люд. Так що немає нічого дивовижного у тому, що в’язниці теж підконтрольні картелям.
Мексиканська в’язниця — держава в державі зі своїми товарно-грошовими стосунками, ієрархією та дуже специфічним способом життя. До прикладу, після бунту у в’язниці «Топо Чико» виявилося, що деякий Іван Ернандес Канту, лідер відомого угрупування Зета, відбував термін, дивлячись футбол на величезній плазмі, миючись у розкішній ванні та відпочиваючи на двоспальному ліжку у компанії жінок, яких майже контрабандою проводили всередину. А також, там знайшли портативну сауну та величезний акваріум з рибками.
Абдул Басить
У стародавні часи ув’язнені з великими привілеями всіляко старалися, щоб інформація про їх комфорт не ставала надбанням громадськості. Але в епоху соціальних медіа вони самі стали хвалитися своїми розкішними умовами життя через Facebook та Instagram.
Показовий приклад: торговець наркотиками Абдул Басить розмістив знімок свого нового плазмового телевізора, який він отримав разом з новою ігровою консоллю. А на стіні в камері — драпіровка з легко читаним логотипом Louis Vuitton. У постах Facebook Басить стверджував, що за ґратами його життя схоже на сон. Дуже щасливий сон.
Мануель Контрерас
Переповненість в’язниць є досить серйозною проблемою для країн Латинської Америки. Чим більше ув’язнених у в’язницях, тим менш комфортно їм живеться.
Але для колишнього глави чилійської таємної поліції Мануеля Контрераса та його соратників це не стало проблемою. В’язниця «Кордильера», що розташована в Сантьяго, побудована для того, щоб тримати в ній колишніх високопоставлених прибічників поваленого диктатора Аугусто Піночета.
Попри влаштований ними терор, кожен ув’язнений має свій власний приватний будиночок з басейном, тенісний корт та майданчик для барбекю. Тільки у 2014 році чилійський уряд остаточно закрив цю в’язницю та перевів арештантів у загальну систему.
Джарвіс Хіменес Павао
У Південній Америці діє принцип: якщо у тебе є гроші, то неважливо, ким ти був та що зробив — у тебе завжди буде шанс купити всіх та все.
Джарвіс Хіменес Павао вважається одним з головних наркобаронів Бразилії. Але його затримали за відмивання грошей та экстрадировали у в’язницю «Такумбу», що в Парагваї. Він отримав камеру, про яку мріє багато хто з тих, хто живе на волі, особливо серед жителів Парагваю та Бразилії.
Трикімнатний номер обладнаний телевізором з великим екраном, на якому Павао із задоволенням дивився свою найбагатшу колекцію DVD-дисків, кухнею та навіть конференц-залом.
Але у наркобарона з’явилися справи на волі, тож він спробував влаштувати втечу. Невдало — його спіймали, а інформація про розкішне життя розповсюдилася в маси. Громадськість гнівалася, і от хлопця перевели у примітивнішу в’язницю. Але є підозри, що у нього і там все гаразд.
Эндрит Ферицолі
Уся привабливість Snapchat в тому, що можна відправляти свої фотографії керованому списку одержувачів та встановлювати ліміт часу, впродовж якого вони можуть переглядати самі фото.
Але британський ув’язнений Эндрит Ферицолі, що пограбував кілька художніх галерей, цього не знав. Його фотографії потрапили не в ті руки та стали надбанням громадськості.
Ферицолі показував літри енергетиків та паки смачної їжі у його розкішній камері з телевізором та PlayStation. Він також похвалився, що знайти наркотики за ґратами набагато простіше, ніж на волі.
Пітер До
Не так давно президент Філіппін Родріго Роа Дутерте оголосив справжню війну криміналу та навіть признався, що особисто вбивав передбачуваних злочинців, коли був мером невеликого містечка. Як тільки Роа прийшов до влади, він тут же провів обшуки у в’язницях, знаючи, що адміністрація давно допомагає авторитетним баронам та співпрацює з ними.
Наприклад, у відомій своїми тортурами та жорстокістю в’язниці «Білібіо» Пітер До створив у своєму житлі справжній арештантський курорт. Сауна, джакузі, плазма у кожній кімнаті, кондиціонер. Під час рейду поліція вилучила 1,4 мільйона доларів та неабияк здивувалися, коли побачили в апартаментах сцену для стриптизу. Кожен вечір Пітера До розважала чергова топлесс-дівчина, яку проводили з мовчазної згоди адміністрації.
Пабло Эскобар
Наша розповідь була б неповною без знаменитої в’язниці легендарного Пабло Эскобара «Ла Катедраль». Найцікавіше, що цю в’язницю Эскобар сам же для себе і побудував. Ще кумедніший той факт, що усе його ув’язнення нагадувало угоду та домашній арешт — він визнав декілька незначних злочинів, щоб йому пробачили серйозніші.
У ту пору Колумбією управляли наркобарони: будували стадіони та вирішували, кому з них сісти до в’язниці. «Ла Катедраль» — масивний комплекс з футбольним полем, водоспадом та джакузі. Сім’я Эскобара могла у будь-який час відвідувати його.
Эскобар встановив потужний телескоп, за допомогою якого він дивився на вируюче вуличне життя рідного Медельїна. Тому саморобна в’язниця більше нагадувала резиденцію, тим більше що прямо звідти він управляв своєю злочинною імперією. Та що там — він приходив та йшов тоді, коли вважав за потрібне: ходив дивитися футбол та тусуватися у нічні клуби.
Одного разу він дізнався про те, що його компаньйони по кокаїновому картелю, скориставшись його відсутністю, обікрали його. Він тут же наказав своїм людям доставити їх в «Ла Катедраль». Він особисто піддавав їх жорстоким тортурам, просвердлюючи своїм жертвам коліна та вириваючи нігті. Згодом наказав своїм людям вбити їх та вивезти трупи за межі в’язниці. Це було вже занадто, і його зібралися було перевозити у справжню в’язницю, але він примудрився втекти.
Джерело: news.rambler.com, brodude.com, bbc.com
Фото: Pexels