Життя юрклінік стане кращим: підсумки гакатону


Цими вихідними відбувся другий юридичний гакатон, на якому автоматизували типове завдання юридичної клініки.

«Вчилися, фанилися та автоматизували. І так два дні без сну, але з купою гарних емоцій», —радісно ділилися про атмосферу заходу змучені учасники.

Discord та Notion — в допомогу

Все розпочалося по старій традиції у Discord — всі зустрілись у віртуальній кімнатці «?Вітальня», учасники розбилися на команди в Notion та пішли допитувати кейсотримачів (людей, які були клініцистами та знають про біль та проблеми юркліник)

Завданням учасників було спростити надання консультації по мікрокредитах й загалом вдосконалення роботи юридичної клініки. Оскільки багатьом тема мікрокредитів могла бути не дуже знайома, додатково організатори видали зразки документів та різноманітних гайдів, які використовуються в клініці.

Дисклеймер! Фінальне завдання для кожної команди відрізнялося. Бо це залежало від того, що вони питали в кейсотримачів після того, як почули загальне завдання.

Географія

До гакатону долучилися з різних куточків України — Одеса, Первомайськ, Львів, Буча, Київ, Харків, Чернівці, Біла Церква, Дніпро, Хмельницький, Миколаїв та Запоріжжя.

Статистика

  • 14 команд стартувало
  • 9 команд дожили до фіналу

Обрали переможця, тобто переможців

За умовами гакатону мала бути одна команда переможців, але щось пішло не так. В результаті ще дві команди отримали бонуси.

Перше місце обирали журі, серед яких були члени Асоціації юридичних клінік та ІТ-юристи. Вітаємо команду «Діти Гакермана» та її учасників Володимира Янкевича, Олександра Павлюка, Петра Шевціва.

Вони створили адаптовану CRM систему, що дає можливість каталогізувати інформацію по клієнтам та їхнім справам, плюс генерувати документи в один клік з шаблонів, що знаходяться на Google Drive.

Технології, які використовували: Figma, Python, aiohttp, Google Drive, google Sheets

Отримали 1000 USD з призового фонду від юридичної фірми Sayenko Kharenko та розширений курс юридичного інженера від Юридичної лабораторії.

Потім організатори не змогли не відмітити ще дві команди, бо в них були цікаві рішення для юридичних клінік.

Тому друге місце посіли Олексій Саввін, Михайло Янишівський, Михайло Гук з команди «Католицькі Могилянці».

Вони створили єдиний простір для роботи клініки у Coda та бота, який надає короткі консультації та направляє до більш детальних. Також бот збирає інформацію від клієнтів, з якої в просторі клініки автоматично формуються завдання для клініцистів, база клієнтів, драфти консультацій та можливість надсилати клієнтам виконані завдання.

Технології, які використовували: Coda, Pipe.bot, Zapier, Google Sheets і Google Docs.

Вони отримали розширений курс юридичного інженера від Юридичної лабораторії та доставку їжі з улюбленого ресторану для вечері вдома від Bot&Partners. Тобто кожний в себе, бо зараз карантин ?

Ще був приз симпатій від Bot&Partners. Його виграли Олеся Михайленко, Саша Гоголь, Валерія Гавриленко з TeamCats і не через назву команди ?

Вони виявили 347 повторюваних полів у шаблонах документів юрклініки, тому створили бота. Який може генерувати документи через скрипт, автоматично заповнювати в них повторювану інформацію та розкладати по потрібних папках. А ще вони встигли зробити додатково айдентику та стиль своєму рішенню.

Технології, які використовували: Google Scripts, Form, Google Cloud Console, pipe.bot та трішки магії на node.js.

Отримали від Bot&Partners 300 USD та доставку вечері з улюбленого ресторану.

Хто пропустив, ось тут всі деталі про кейс, журі, менторів та кейсотримачів.

Висновки журі

  • Учасники запропонували багато ідей, що спрощують життя і клініцистів, і керівників юрклінік.
  • Команди показали готові рішення, які можна вже брати і працювати з ними.
  • У цих рішеннях є бізнес-логіка, яку учасники можуть розібрати на компоненти та підібрати технології для спрощення чи автоматизації того чи іншу процесу.

Висновки учасників

  • Динамічна команда з різним досвідом дає можливість прокачатися. Були такі, що в суботу зранку ще не розуміли, що робити, а в неділю вже вміли в автократ, гугл таблиці та генерували документи.
  • Постійні учасники сказали, що завдання було цікавішим і рівень адренілу перед презентацією продукту був не менше за перший гакатон.
  • І останній висновок учасника, що тепер його чекає найкращий сон за півроку, бо фігачили 48 годин.

Крім приємних слів, учасники ще насипали оргам коментарів, які допоможуть наступний захід зробити ще крутішим.

Організаторами заходу були: Bot&Partners, Опендатабот, Sayenko Kharenko, Юридична Лабораторія. А за медіапокриття відповідав Loйер.