З 1 по 12 серпня у Чернігові відбудеться Освітній Фест прав людини


Освітній Фест прав людини запрошує учасників з різних куточків України взяти участь в одному з з’їздів освітнього заходу.

Запрошуються взяти участь в 5 тематичних блоках активні та небайдужі громадяни/-ки, правозахисники/-ці, освітяни, активісти/-ки, волонтери/-ки, ініціативні лідери/-ки та усі зацікавлені люди. У двох з них можна буде взяти участь на базі Освітнього дому прав людини, заповнивши аплікаційну форму. Більшість подій усіх тематичних блоків будуть також доступні онлайн у форматі відео-конференцій. 

Учасники/-ці, які відвідають фестиваль безпосередньо матимуть унікальну можливість провести три незабутні дні в колі відомих правозахисників/-ць та експертів/-ок у сфері прав людини, обмінятися досвідом, та відпочити на природі серед тиші та гармонії. Адже ідеєю фестивалю є не просто просувати права людини, а й робити це цікаво, творчо, по-літньому та разом.

Цьогоріч був розширений формат роботи і тому учасники/-ці зможуть взяти участь і в заходах онлайн.

Спікерами/-ками Фесту будуть відомі й досвідчені правозахисники/-ці, активісти/-ки та інші гості з унікальним досвідом, про який ви зможете дізнатися як у ході офіційної програми, так і під час неформального спілкування.

Де? Безпосередня участь у подіях на базі Освітнього дому прав людини (село Количівка, Чернігівська обл.)

Участь онлайн — відео-конференції (пропозиції реєструватися будуть з’являтися на Facebook сторінці Освітнього дому прав людини). 

Коли і як взяти участь?

В окремих блоках можна взяти участь безпосередньо, приїхавши в Дім, але також до більшості майстер-класів та дискусій є можливість долучитися онлайн.  

З 1 по 12 серпня 2020 року заплановані наступні тематичні блоки:

I 1-3 серпня 2020 року – Право на освіту в умовах сучасних викликів; 

Щоб приїхати в Освітній дім прав людини та взяти безпосередню участь, потрібно подати заявку до 19.07.2020.

II 4-6 серпня 2020 року – Фестивалі демократії, як діалог і форма просвітництва з прав людини; 

Щоб приїхати в Освітній дім прав людини та взяти безпосередню участь, потрібно подати заяву до 25.07.2020.

III 7-9  серпня 2020 року – Історична пам’ять та право на правду 

Участь буде можлива в онлайн форматі. 

8 серпня 2020 року – регіональна зустріч для адвокатів/-ок і суддів з числа випускників/-ць програм Української Гельсінської спілки з прав людини на тему:  «Засади перехідного правосуддя (можливі механізми притягнення до відповідальності за злочини, вчинені в умовах конфлікту в Україні)».

IV 10-12 серпня 2020 року – Право захищати права людини. 

Участь буде можлива в онлайн форматі.

V(паралельний блок) у період між 1 та 12 серпня – Життя після кризи: подолання негативних наслідків травмуючих обставин

6 серпня 2020 року – Життя після кризи – покращення життя жінок (подолання наслідків гендерно обумовленого насильства) – майстер-клас, експерти з Норвегії Doris Drews, Nora Sveaass та Elisabeth Ng Langdal 

Участь буде можлива в онлайн форматі.

Програма Фесту наразі наповнюється та згодом буде опублікована.

Що ти будеш робити під час Фесту?

  • отримувати нові знання про правалюдини
  • долучатися до цікавих лекцій та дискусій з кращими експертами/-ками та тренерами/-ками у сфері правовоїосвіти
  • планувати спільні дії для подолання проблем у сфері правлюдини
  • знайомитися з новими людьми та знаходити справжніх друзів та подруг
  • навчатися, активно відпочивати та отримувати позитивнуенергетику
  • відвідувати цікаві екскурсії Чернігівщиною
  • виготовляти еко-сумки та відвідуватиарт-майстер-класи
  • дізнаватися більше про Освітній дім прав людини, Мережу домів прав людини, Всеукраїнську освітню програму “Розуміємо правалюдини”.

Умови участі: Обслуговування, розбудова та оновлення Освітнього Дому постійно потребує витрат, тож учасники/-ці фестивалю, які приїдуть в Дім мають зробити невеликий благодійний внесок, аби він  залишався і далі таким же затишним і гостинним. Внесок* за участь в одному з офлайнових тематичних блоків (три дні) Фесту складатиме 300 грн. Його потрібно буде сплатити після отримання запрошення на захід.

Проживання. Вам буде запропоновано проживання у Домі за внесок у розмірі 235 грн/доба. Також ви можете безкоштовно проживати в кемпінгу на території Дому з наметом. 

Харчування. Організатори забезпечують всім учасникам/-цям харчуванням (сніданок, обід, вечеря).

Транспорт. Витрати на проїзд учасники/-ці покривають самостійно. 

Стипендія. Для особливо мотивованих учасників/-ць та випускників/-ць Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини» можлива стипендія для покриття транспортних витрат та проживання. Про це необхідно буде вказати під час заповнення реєстраційної форми. 

Участь у фестивалі можлива лише за попередньої реєстрації.

У разі виникнення додаткових питань – звертайтесь за наступними контактами (тел.: +38 099 52 57 520, +38 063 97 09 980), ел.адреса: darina.mekshun@ehrh.org