Юридичний гакатон розкріпачує: підсумки івенту


Цими вихідними відбувся Юридичний онлайн гакатон. Протягом двох днів учасники автоматизували юридичну рутину, позбавлялись юрні, дизайнили документи та писали релізи про це.

Все розпочалось з вранішньої кави, де учасники ознайомились з віртуальними кімнатками у Discord, розбились на команди в Notion та обрали собі кейс.

Команди мали автоматизувати одне з завдань на свій вибір:

1. Договірну роботу для ІТ компанії
2. Генерацію позовів про стягнення заборгованості.

Учасники могли користуватись базою знань по чатботобудуванню, відкритим даним, автоматизації на MS Sharepoint та звертатись до менторів скільки завгодно разів. Також командам надали доступ до відкритих даних від Опендатабот.

Хто пропустив, ось тут всі матеріали про кейси, менторів та базу знань.

Організаторами заходу були: Bot&Partners, Опендатабот, Sayenko Kharenko, Юридична Лабораторія. А за медіапокриття відповідав Loйер. Годували учасники самі себе, бо карантин ?

Технології

Команди мали свободу у виборі технологій. До фінішу дійшли ті, які використовували:

pipe.bot (для створення чатботів та генерації документів)
– скрипти на Google Sheets
– самописні програми на Python

Принципи визначення переможців

Для перемоги потрібно було створити програму, яка б найшвидше згенерувала 50 договорів або позовів. Команди по черзі запускали свої рішення, а організатори заміряли час.

Також можна було отримати додатковий час до заліку та зменшити загальний результат за рахунок сайд-квестів (додаткових завдань).

Наприклад:

  • Учасники спрощували документи та працювали над легкістю і зручністю читання.
  • Прибирали юрню, бо її не варто автоматизовувати. А потім пояснювали свої дії так, щоб повірив навіть бухгалтер чи конституційний суд.
  • Писали внутрішні листи, щоб розповісти колегам, що саме вони зробили і чому так краще. За допомогою відеоінструкцій пояснювали тим, хто саме з колег зможе самостійно без участі юриста, створювати ці договори.

Сайд-квести були факультативними. Оцінка вимірювалась в секундах.

Статистика

– 100 учасників зареєструвались
– 60 стартували в командній роботі
– 44 добралися до фіналу, з них — 20 жінок та 24 чоловіків.

Переможці та грошовий приз по 1000 доларів на кожну команду

Вирішальним критерієм для перемоги була швидкість, як на олімпіадах, автоматизованого створення документів. За цим процесом всі учасники дивились на екранах своїх моніторів у Discord.

У першому кейсі серед 7 команд перемогли «БОТвПоміч». Вони згенерували 50 документів для ІТ компанії за 1 хвилину та 4 секунди. Вітаємо Євгена Пономаренко, Романа Пічко, Олексія Микитина, Олександра Павлюка.

У другому кейсі серед 6 команд перемогла «Топова команда». Вони за 51 секунду згенерували 50 позовів до суду з сумою заборгованості та датою виникнення зобов’язаності. Вітаємо Михайла Процайла, Юрія Горуна. 

Відгуки

Ображених не зафіксували. У своїх відгуках учасники раділи, що можна було повчитися чомусь новому і по-іншому подивитись на свою роботу, зокрема на документи. А ще заявили, що цей гакатон розкріпачує ??

Адже зазвичай юристи на гакатонах створюють презентації, а тут розбирались з чатботами, відкритими даними, API та купою інших технічних речей. Майже всі сказали, що прийдуть ще ?