Юрист-інтроверт: як будувати юридичну кар’єру


Інтровертам в багатьох ситуаціях доводиться складніше, ніж екстравертам, проявити себе — це стосується як життєвих ситуацій, так і кар’єрного росту.

Разом з тим в інтровертів є незаперечні переваги, про які ми розповімо в світлі порад для побудови кар’єри в юриспруденції.

  1. Не говорити, а слухати

Юристу часто доводиться виступати в суді, брати участь в робочих зустрічах, ходити на переговори з клієнтами. Це може стати складним завданням для інтроверта, виходом із зони комфорту, адже вважається, що спілкування — це не його сильна сторона. Так, щоб висловити свою думку, інтровертам часто потрібен час для того, щоб все зважити. Разом з тим, під час переговорів чи консультації, вони роблять нотатки, уважно слухають, — саме це є їх сильною стороною, — якості, які не менш важливі для побудови кар’єри.

Вміння слухати, звертати увагу на деталі, обдумувати свої відповіді — ці якості вирізняють інтровертів, допомагають їм заглибитись в ситуацію та ретельно її вивчити.

  1. Час на роздуми

Проблемою для юриста-інтроверта можуть стати групові або командні зустрічі. Інтроверти соромляться перебивати, навіть якщо у них багато ідей та пропозицій. Вони довго обмірковують шляхи вирішення проблем, тому збори можуть закінчитися до того, як вони наважаться виступити. Може виникнути враження, що інтроверти на зустрічах поводяться байдуже, поки виступають їх більш балакучі колеги. Насправді тихі співробітники ймовірно записують хід наради, узагальнюють чужі думки і бачать рішення, які важко помітити іншим.

  1. Висока концентрація

Інтроверти від природи більш сконцентровані на цілі, вони відповідальні, їм простіше, ніж непосидючим екстравертам, виконувати монотонну роботу — ці якості також можуть стати в нагоді в юриспруденції. Значну частину часу, особливо на початку кар’єри, займає робота з документами та інші завдання, що будуть до вподоби інтровертам.

  1. Міцні партнерські зв’язки

Труднощі із активним спілкуванням, що зазвичай виникають у інтровертів, компенсуються міцними зв’язками, дружбою із тими, з ким їм вдалося зблизитись.

Уміння слухати і щира увага до співрозмовника можуть підкорити не гірше, ніж привітність та запал екстраверта. До того ж, «корисні» люди можуть виявитися теж інтровертами, яким комфортніше спілкуватися з людьми свого психотипу.

Безперечно, під час побудови кар’єри юристам не уникнути спілкування і не завжди є змога обирати з ким спілкуватись, проте усвідомлення своїх слабких та сильних сторін, робота над собою, поступове підняття планки, фокус на якості, а не кількості (в чому б то не було) допоможуть досягнути успіх навіть найбільшим інтровертам.

Іванна Мельничук