Юриспруденція у звуках: добірка подкастів


Сучасний ритм життя, динамічний розвиток юриспруденції та юридичного бізнесу диктують свої правила: інформація з’являється з такою швидкістю, що сприймати її потрібно у будь-якому форматі, щоб не стояти на місці, тримати руку на пульсі змін та не пропустити щось важливе.

Оскільки після робочого дня, часто проведеного за складанням документів, юристам навряд чи хочеться продовжити його за читанням текстів, нехай навіть цікавих та корисних, ми пропонуємо змінити формат — сприймати інформацію на слух.

Ми вже писали про українські подкасти, проте цього разу хотіли зробити акцент саме на юридичних аудіоматеріалах. У добірці ви знайдете юридичні подкасти, аудіоверсію кодексу та одного з найкращих репортажів останніх років.

1. Судкаст

Розпочнемо добірку зі свіжого подкасту про суди, суддів та все, що з ними пов’язано. Його авторки — членкині Громадської ради доброчесності Галина Чижик та Наталя Соколенко  —планують випускати подкаст раз на тиждень. Проте, зазначають, що за наявності термінових новин подкаст виходитиме частіше.

Перший випуск, що з’явився у мережі 6 вересня, присвячений законопроекту Президента України Володимира Зеленського про судову реформу. 

Послухати подкаст можна на платформі SoundCloud

2. Правова абетка

Цей подкаст створило Громадське радіо. Він покликаний пояснити простою мовою складні юридичні колізії та терміни. 

Автори та ведучі – юрист-аналітик Центру стратегічних справ Олена Сапожнікова та журналіст Олег Шинкаренко приймають гостей, які зрозуміло та детально відповідають на питання щодо юридичних термінів, подій в Україні та світі, роз’яснюють права та дають поради.

Для прослуховування доступні більше 4о записів. Також інформація подана у текстовому вигляді на сайті Громадського радіо.

3. Аудіоверсія Кримінального процесуального кодексу України

Не можна заперечувати важливість цього аудіозапису для юристів. Аудіоверсія Кримінального процесуального кодексу України від 13 квітня 2012 року, № 4651-VI є соціальним проектом АО «BARRISTERS», що реалізований разом з радіоведучими «Київ 98 FM» Світланою Василенко та Олександром Скрипченком як один із кроків забезпечення доступності правосуддя.

Прослухати всі розділи кодексу можна на сайті адвокатського об’єднання «BARRISTERS».

4. Маніяк поміж нами

«Маніяк поміж нами» — репортаж Дмитра Фіоніка — став без сумніву одним з найкращих за останні роки. У ньому йдеться про розслідування серійних вбивств, і автору вдалося цільно показати картину розкриття таких злочинів, зокрема, й виклики, які стоять перед криміналістами. Текстова версія репортажу вийшла у чотирьох частинах на сайті «Заборона». Проте передати емоції та труднощі, з якими стикаються працівники правоохоронних органів, вдалося ще глибше за допомогою аудіоверсії матеріалу. «Радіо Аристократи» озвучило перші три частини циклу: 1, 2, 3.

5. Lawyer 2 Lawyer

Цей американський подкаст вважається одним з найбільш відомих юридичних подкастів. Він налічує вже понад п’ятсот записів. Автори говорять на цікаві теми, наприклад, космічне право, дискутують щодо проблем юридичної сфери, як, скажімо, дискримінація у юридичних компаніях чи боротьба із кібербулінгом.

Послухати подкаст можна на таких популярних платформах, як: Spotify, Apple Podcasts, Google Play Stitcher. Проте всі випуски доступні також на сайті Legal Talk Network.

6. Thinking Like A Lawyer

Ще один популярний подкаст серед іноземних юристів. У ньому редактори «Above the Law» Елі Місталь і Джо Патріс обговорюють з гостями найактуальніші юридичні питання та зачіпаються теми звичайного життя, що розглядаються крізь правову призму. Тут і про правову реальність всесвіту Марвел, і вибір правової школи, і запуск юридичної фірми і навіть legal tech.

Усі записи ви знайдете на сайті Legal Talk Network.

7. Подкасти правового порталу «Юрист»

Білоруське професійне правове видання «Юрист», що виходить у друкованому та онлайн форматах, містить новини, роз’яснення правових питань, календар подій, форми документів, відеолекції та подкасти. Серед записів є цікаві розмови з юристами та адвокатами, розгляд актуальних питань, напркилад: Як, кого і для кого готують на юрфаках? Як стати IT-юристом? Про що говорять юристи тощо. Цей досвід та інформація можуть бути корисними, або як мінімум цікавими українським колегам.

8. Serial

Життя підкидає більш неймовірні та закручені сюжети, ніж можна побачити у кіно. Кримінальний подкаст Serial розповідає про окремі резонансні справи, що розглядаються в американських судах. Якщо ви шанувальник юридичних серіалів, тоді ці розслідування в аудіо-форматі вам напевно сподобаються.

Слухати цей подкаст можна на сайті.

9 – 10. Хоча сьогодні маркетингом в юридичних компаніях все частіше займаються спеціалісти, проте зовсім не розумітись у цій темі було б неправильно. Адже імідж, медіа розвиток, бренд юридичної компанії будує та забезпечує кожен член команди. Для того, щоб засвоїти базові правила юридичного піару, хоча б на фоні, вмикайте подкасти Legal Marketing 2.0 і LAWsome podcast — вони розповідають про тонкощі юридичного маркетингу.

Іванна Мельничук

Фото: Pexels