Юрфірми втрачають клієнтів через бум юридичного аутсорсингу


Ринок аутсорсингових юридичних послуг в англомовних країнах за останні кілька років зріс майже на чверть, його сукупний обсяг перевищив $ 10 млрд і привернув особливу увагу «Великої четвірки».

Такі дані наводяться в тематичному дослідженні за участю юрфірм і корпорацій з США, Великобританії і Канади, опублікованому на цьому тижні медіакомпанією Thomson Reuters. Про це повідомляє Legal.Report.

Згідно зі звітом, використання аутсорсингу фактично стало стандартом ведення бізнесу як для корпорацій з власними юристами, так і для юридичних фірм. Представники 87% юрфірм і 74% корпоративних юрслужб відповіли, що регулярно звертаються до альтернативних постачальників юридичних послуг (alternative legal service providers, або ALSP). За підсумками першого опитування в 2015 році ці цифри були істотно нижчими — 56% і 60% відповідно.

У дослідженні називаються найбільш затребувані аутсорсингові послуги від ALSP. Це супровід судових розглядів, вивчення правозастосовчої практики, оцінка регуляторних ризиків і нормативно-правовий нагляд (комплаєнс). Також надпопулярними є високотехнологічні document review (перевірка документів на релевантність) і e-discovery (пошук і аналіз електронних документів).

Від традиційних юрфірм ALSP, як правило, відрізняються більш низькими цінами. Через привабливу цінову політику саме клієнти в першу чергу змушують своїх юристів використовувати ALSP, відзначається в дослідженні. Про такі вимоги заявили більше третини великих юрфірм (39%), а також чверть корпоративних юрслужб (23%) і маленьких фірм (24%). Причому останні в 2015 році не стикалися з подібними клієнтськими запитами.

Ще один великий драйвер зростання юридичного аутсорсингу — «Велика четвірка», яка активно освоює ринки юрпослуг в різних країнах, крім США, де їм це заборонено законодавством (за винятком e-discovery і подібних «суміжних» послуг). Згідно зі звітом, 23% великих і 21% середніх юрфірм заявили, що за останній рік втратили замовлення і клієнтів через Deloitte, EY, KPMG і PwC. Загальна частка ринку юридичного аутсорсингу у «Великої четвірки» зараз оцінюється в $ 1,2 млрд.