Єврокомісія планує законодавчо зрівняти зарплати чоловіків та жінок починаючи з 2022 року


На цей час в ряді країн ЄС досі спостерігається відчутна різниця в окладах працівників різної статі. З 2022 року у всіх країнах Європейського Союзу зарплату чоловіків та жінок за однакову роботу зрівняють.

З ініціативи Єврокомісії готується відповідний законопроєкт, згідно з яким компанії з чисельністю персоналу понад 250 працівників зобов’язані публікувати дані про зарплати, що виплачуються чоловікам та жінкам на підприємстві. Також компанії звітуватимуть про гендерну різницю в оплаті праці своїх співробітників.

Крім того, в ході співбесіди при прийомі на роботу їм заборонятиметься питати у кандидатів про зарплату на попередньому місці роботи.

На сьогодні правило про рівну зарплату незалежно від статі працівників діє все ще не в усіх країнах Євросоюзу. Зокрема, це стосується Ірландії, попри те, що протягом останніх місяців законодавці країни розглянули цілий ряд норм, спрямованих на усунення гендерної нерівності в оплаті праці.

Мінімальну різницю в цьому питанні серед країн ЄС на сьогодні демонструють Іспанія, Італія та Франція. Нагадаємо, в IV кварталі 2020 року в Україні середньомісячна зарплата жінок дорівнювала 11 558 грн, що становило 81,4% від середньомісячної зарплати чоловіків (14 203 грн).

Джерело: psm7.com

Фото: Pexels