ЄСПЛ погодився із відсутністю порушень Конвенції, на які раніше сам і вказав


Попри те, що ЄСПЛ встановив порушення державою предметного та процесуального аспектів статті 3 Конвенції, національні органи повторним розслідуванням не знайшли доказів жорстокого поводження із заявником. І це влаштувало суд у Страсбурзі.

Друге рішення у справі «В.Д. проти Хорватії» (заява № 19421/15) ухвалив Європейський суд з прав людини. Відповідний прес-реліз оприлюднено на сайті ЄСПЛ, передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Після сімейної сварки В.Д. було заарештовано поліцією. Сама процедура затримання, як і наступне розслідування обставин порушувало права, гарантовані статтею 3 (заборона катування) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод. Факт порушення прав відповідно до предметного та процесуального аспектів статті 3  було встановлено Європейським судом з прав людини.

На виконання рішення у справі «В. Д. проти Хорватії» (№ 15526/10) національні органи влади відновили розслідування щодо співробітників поліції. Зокрема, національна прокуратура провела допити співробітників поліції, заявника, свідків інциденту та одного з фельдшерів, який його відвідував. Але врешті через відсутність доказів жорстокого поводження або надмірного застосування сили поліцією розслідування було припинене. Скаргу В.Д. на таке рішення конституційний суд відхилив.

Окремо постраждалий вимагав компенсацію в порядку цивільного судочинства. Ця справа закінчилася тим, що держава виплатила 8 850 євро відшкодування збитків, видатків та витрат.

Тим не менш, В.Д. знову поскаржився до Страсбургу на те, що друге розслідування також не відповідало вимогам статті 3 Конвенції. Втім, ЄСПЛ констатував відсутність порушення конвенційних гарантій.

З текстом прес-релізу рішення у справі «В.Д. проти Хорватії № 2» (заява № 19421/15) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.