ЄС переконений, що РФ та Китай систематично розповсюджують дезінформацію про вакцини проти коронавірусу


Росія та Китай проводять кампанії з дезінформації, якими хочуть підірвати довіру до вакцин, що виробляють у країнах Заходу, а також популяризувати власні препарати.

Про це йдеться у звіті Європейської служби зовнішніх справ.

У дослідженні з’ясували, що для дезінформації Москва та Пекін використовують державні ЗМІ, соціальні мережі та навіть офіційні дипломатичні сторінки.

Так, із грудня 2020-го по квітень 2021 року державні ЗМІ цих країн публікували фейкові новини в інтернеті, у яких встановлювали необґрунтований зв’язок між щепленням і смертями в Європі, а також наполягали, що російські та китайські вакцини є кращими.

Крім того, прокремлівські ЗМІ намагалися дискредитувати Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) і поставити під сумнів його політичну неупередженість. Росіяни поширювали повідомлення, що європейський регулятор нібито цілеспрямовано відкладав видачу дозволу для російської вакцини «Спутник V». 

Натомість Пекін просував свої вакцини як такі, що більше підходять для країн, які розвиваються. Китай намагався поставити під сумнів не лише безпеку західних вакцин, а й походження коронавірусу.

Джерело: euvsdisinfo.eu, hromadske.ua

Фото: Pexels