Які звернення громадян не підлягають розгляду, — роз’яснення суду


Міжгірський районний суд Закарпатської області роз’яснив, які звернення громадян не підлягають розгляду та вирішенню.

Так, відповідно до ст.8 Закону України «Про звернення громадян» не підлягають розгляду анонімні звернення.

Анонімне звернення – це письмове звернення, в якому не зазначено місце проживання автора, яке не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство. Відповідно до ст. 5 Закону України «Про звернення громадян»  звернення повинно містити обов’язкові реквізити, зокрема адресу заявника, оскільки йому треба надіслати відповідь.

Згідно Закону також не розглядаються повторні звернення одним і тим же органом від одного і того ж громадянина з одного і того ж питання, якщо перше вирішено по суті. Установа повинна повідомити громадянина про те, що всі його звернення із зазначеного питання розглянуті відповідно до чинного законодавства України і в подальшому звернення з цього питання розглядатись не будуть. У разі надходження повторно таких звернень, вони долучаються до попереднього листування без розгляду.

Не розглядаються також скарги громадян на рішення, що оскаржувались, якщо пропущено річний термін з моменту прийняття цього рішення і минув один місяць з часу ознайомлення громадянина з прийнятим рішенням. Однак термін, який пропущено з поважної причини, може бути поновлено органом чи посадовою особою, яка розглядає скаргу.

Крім того, не розглядаються звернення осіб, визнаних судом недієздатними. Згідно із ст 39 Цивільного кодексу України Фізична особа може бути визнана судом недієздатною,  якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не  здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними. Рішення про припинення розгляду такого звернення приймає керівник органу, про що повідомляється особі, яка подала звернення.