Як зібрати капсульний гардероб


Юристи вміють гарно виглядати в костюмах та пальто, але от в інших стилях у багатьох з нас проблеми. Ми вирішили це виправити та довести, що не потрібно багато речей, щоб виглядати стильно. Досить вміти їх правильно поєднувати.  

Якщо ваша шафа — це лише склад костюмів та пальт, чи навпаки, речей настільки багато, що їх і за все життя не зносити, то ці поради будуть вам однаково корисні.

Сьогодні ми вирішили розібрати секрети складання капсульного гардероба на всі випадки життя, будь-яку погоду та настрій. Не лише ж в офіційному стилі ходити.

Що таке капсульний гардероб?

Цей вислів прийшов до нас з модної сфери, де господарюють стилісти. Позначає він якийсь набір базових речей, об’єднаних одним стилем або призначенням. У нього входять всі елементи одягу та взуття, за винятком спідньої білизни — тут можна експериментувати на свій розсуд.

Так, один хлопець на YouTube зібрав капсульний гардероб всього з 39 одиниць.

Як показує вже перевірений досвід інших, плюсів такого гардеробу досить багато:

  • Капсульний гардероб допомагає заощадити багато часу та енергії.

Ви більше не будете цілий ранок проводити в пошуку того, що одягнути, а зможете спокійно випити чашку кави, з’їсти сніданок та без стресу відправитися у справах. Також ви будете витрачати менше часу на шопінг.

  • Капсульний гардероб допомагає заощадити гроші та стати відповідальним споживачем.

Ви перестанете купувати речі, які так ніколи й не покинуть межі шафи та почнете інвестувати в якість речей, які прослужать вам довше, а не в їх кількість.

  • Капсульний гардероб допомагає віднайти та розвинути свій персональний стиль.

Капсульний гардероб легше планувати та стежити за ним. Невелика кількість речей дозволить вам зосередитися на концепції вашого стилю, зрозуміти, що вам підходить, а що ні.

Ви повинні будете вивчити себе: які кольори вам йдуть, який кров вигідно підкреслює чесноти вашої фігури, яка естетика вам близька.

  • Капсульний гардероб допомагає зосередитися на найголовнішому.

У процесі створення капсульного гардероба ви проаналізуєте свої звички та стиль життя. Ви навчитеся обходитися тільки найнеобхіднішим та не розтрачувати сили й засоби на другорядні речі. І, найголовніше, ви зможете зрозуміти, як мало речей вам насправді необхідно.

Мінімальна кількість речей свідчить про те, що людина себе прекрасно знаєте, має свій стиль і усвідомлює свої потреби. Така людина упевнена в собі й завжди точно знає, чого він хоче. Величезне ж кількість речей, навпаки, говорить про невизначеність та сумбурності.

Що по сезону?

Оскільки за вікном майже весна, необхідно задуматися про відповідний набір речей, який би ідеально підходив до погоди за вікном та гармонійно поєднувався з мокрим асфальтом та похмурим небом.

Все починається з хорошої бази. А яскраві та незвичайні речі лише доповнюють і розфарбовують ваш гардероб. Тому спочатку звертаємо увагу на найпростіші речі.

Основний список одягу на весну повинен виглядати приблизно так:

Верх:

  • 2-3 однотонних сорочок;
  • футболка (однотонна або з ненав’язливим принтом);
  • светр або джемпер;
  • куртка-вітровка;
  • куртка тепліше;
  • пальто.

Кардигани (вони не всім підходять) та аксесуари радити не будемо: тут все індивідуально. Але головне — почуття міри.

Низ:

  • темні джинси (краще брати злегка завужені: вони виглядають елегантніше);
  • штани-чіноси (світлі або темні — не має великого значення. Але чоловікам з габаритами краще зупинитися на темних — так легше здаватися стрункішим);
  • білі кеди (комбінувати можна з чим завгодно і як завгодно — завжди виглядають відмінно);
  • черевики (челсі або високі на шнурках);
  • туфлі для класичних костюмів.

Цей набір речей якраз й вважатиметься капсульним (тобто базовим) гардеробом.

Наскільки це дорого?

Все індивідуально, але з практики, то не особливо. Причина — так чи інакше велика частина вищеописаних речей вже висить в шафі у кожного з нас. При такому варіанті докупити пару-трійку речей не складе труднощів, і ця покупка не змусить вас та ваш гаманець сильно страждати.

Зібрати зимовий набір логічно дорожче. А от літній — найдешевше.

Так ось, купивши десять одиниць одягу та взуття, ти отримаєш як мінімум 20 унікальних образів, а при вмілому «жонглюванні» речами — і того більше.

 

Як одягатися та використовувати капсульний гардероб на максимум?

Весь секрет стилю криється в умінні правильно комбінувати елементи одягу. 

Не забувай про «правило трьох кольорів» — воно по цей час вважається основним постулатом при складанні образу. Стилісти пропонують поєднувати теплі відтінки з теплими, а холодні — з холодними. При базових чорному, білому та сірому кольорах вниз беруть речі темніші — так ви будете здаватися вище та стрункіше.

Акцентними плямами можуть служити аксесуари — годинник, поясні сумки або гаманці. Вони необов’язково повинні бути тон в тон одягу. Буде навіть краще, якщо вони ненав’язливо привертатимуть увагу своєю присутністю, будучи кольоровим акцентом.

Трохи про шкарпетки

Звичайні чорні шкарпетки ідеально підійдуть під будь-яке взуття та образ. За умови, що вони чисті. Можете набрати кілька пар абсолютно однакових, щоб після прання не гадати, який й звідки. Шкарпетки з іншої колірної категорії (але теж темні) підбирайте під колір взуття або штанів.

Ніхто не забороняє надягати шкарпетки з принтами та написами — це не тільки стильно, але і здатне завести невимушену бесіду, каталізатором якої стане фраза: «Вау, які класні у вас шкарпетки!»

Джерело: the-village.com.ua, wearnissage.com, brodude, vovk.com