Як живеться у в’язницях
Тюрми, колонії загального та суворого режиму — місця, в які краще не потрапляти, проте в які може потрапити будь-яка людина, навіть безвинна. Сьогодні ми розповімо вам про життя за тією стороною ґрат.
У свідомості більшості з нас, в’язниця — це кримінальна ієрархія, блатні та скривджені, «червоний актив», поняття, алкоголь, наркотики, карткові ігри та тюремний сленг. Дійсно, система виконання покарань в Україні ще з радянських часів. Але це не означає, що в ній нічого не змінюється.
Наразі в Україні 52 тисячі ув’язнених і засуджених осіб, із яких 30 тисяч утримуються у тюрмах, і майже 20 тисяч – у СІЗО. Тож ми вирішили трохи з іншої сторони подивився на цю тему та поділитися з вами деякими речами, про які ви, можливо, не знали.
Гроші
Якщо ви раптом опинилися в колонії загального або суворого режиму, то навіть тут не обійтися без грошей. Так, сидіти у в’язниці — це дороге задоволення.
Потрібно знайти джерело фінансування, якщо ви раптом вирішите якось послабити хватку поневірянь на своєму горлі або взагалі просто захотів урізноманітнити своє дозвілля.
Хочете відвідувати зал? Потрібні гроші. Кожного зустрічного туди не допустять. Хочете печиво? Потрібні гроші. Хочете пачку сигарет? Так, знову потрібні гроші. У в’язниці немає нічого такого, чого ви не зможете дістати за гроші. І так, хтось спускає їх на наркотики та всіляко намагається забутися, але найбільш розумні беруть книги та займають свій час тренуваннями, читанням та самоосвітою.
Вихід в інтернет
Важко повірити, але не тільки у норвезькій в’язниці є інтернет та відеоігри. У багатьох колоніях пострадянського простору також є можливість для виходу у мережу.
Питання знову в грошах, але факт того, що ув’язнені можуть продовжувати користуватися інтернетом або дивитися улюблені серіали, сидячи за ґратами, сам по собі дивовижний.
Взаємовідносини та ієрархії
Так, дійсно існують всілякі перевірки вашого духу та інше. Але не варто сильно перейматися над цим. Майже кожен новачок проходить цю перевірку, і вона може за своїм виглядом різнитися від колонії до колонії.
Так ув’язнені перевіряють людини на довіру, тому що саме довіра стає в таких умовах важливим фактором відносин між людьми. Зазвичай все доволі просто та логічно. Достатньо відповідати чесно, але не говорити дуже багато та часто.
Лупити першого зустрічного, який попадеться на очі в колонії, не найкраща порада, як часто рекомендують у голлівудських фільмах. Відверто кажучи, це серйозно псує відносини з іншими ув’язненими. Норовливих та несамовитих не любить ніхто.
Оскільки, там відбувають покарання теж люди, які впевнені у своїй невинуватості (за рідкісним винятком), то їм глибоко все одно, які у кого таргани в голові — усім байдуже. Головне значення мають саме людські якості. У тому ж числі мужність та честь.
Ієрархія існує. Хоча за останні роки вона й зазнала деяких змін. Але головне залишилося незмінним: злодії в законі — нагорі, завдяки своїм грошам та зв’язкам, внизу ж — насильники та педофіли. До останніх в ув’язнених особливе ставлення: їх всіляко принижують та б’ють. Нерідко педофіли не доживають до кінця терміну.
Гомосексуалізм
Так, таке явище теж поширене за ґратами. Хоча не у такій мірі як колись. Причина — підвищенням контролю над внутрішнім розпорядком виправних установ та приділення захисту прав ув’язнених більше уваги.
Таке явище, як наявність касти опущених у в’язниці — це дикий феномен, пережиток важкого минулого країни. Але, не дивлячись на те, що з часом внутрішні порядки виправних установ пом’якшуються, цей прошарок і раніше існує.
Дивно те, що деякі з ув’язнених самі вважали за краще перейнятися до лав «півнів». Вигода від цього сумнівна, але теж є. Першою чергою, представників цього тюремного стану не заведено бити, тобто вони отримують деяку безпеку. Також вони також отримують допомогу у вигляді будь-яких товарів тощо.
Самогубства
Самогубства також нерідкі. Причому навіть серед тих, хто сів зовсім ненадовго. Банально здають нерви. Ще й сім’я могла кинути, діти тощо. А якщо ще й сів нема за що, то тут вже пронизує відчуття несправедливості.
Патріотизм
Суспільство всередині в’язниці не так вже й відрізняється від суспільства зовні. Ув’язнені точно так само не люблять деяких політиків та радіють перемогам збірної. І точно так само бурхливо реагують на інформацію або пропаганду. Доступ до зовнішніх подій є у всіх. І наявність того самого «патріотизму» теж присутня.
Втім, якщо у вас достатньо фінансів, то цілком можливо влаштувати собі тюремний курорт. Якщо ж ні, то на інтернет вам все ж має вистачити.
Джерело: ukrinform.ua, tyurma.com, brodude.com, wonderzine.com
Фото: Pexels