Як стати ІТ-юристом: варіанти онлайн-навчання
Чому юристам варто звернути увагу на ІТ-право та де отримати такі знання? Розповідаємо про онлайн-курси.
У 2019 році ІТ-індустрія України налічувала понад 190 тисяч спеціалістів, а сумарний обіг становив понад 5 мільярдів доларів на рік.
Показник розвитку ринку ІТ за останні п’ять років виріс на 150%, а попит на юристів цієї індустрії лише за рік збільшився на 40%. Тож очевидно, що ІТ-юрист – це зараз одна з найзатребуваніших та високооплачуваних спеціальностей в юриспруденції. Розповідаємо про ІТ-право, а також про те, де отримати такі знання.
Бути конкурентоздатним
Сьогодні юридичний ринок надмірно переповнений: вже недостатньо одного лиш розуміння класичних галузей права, щоб бути конкурентоздатним.
У одному зі своїх інтерв’ю відомий британський юрист та автор книги «Майбутнє права» Річард Сасскінд сказав:
«Конкуренти, які вас “вбивають”, не будуть схожі на вас».
Тому очевидно, що на ринку, де вже давно панують юридичні мастодонти класичного права, єдине правильне рішення – шукати нові напрямки й вільну юридичну нішу. IT сфера – одна з них.
Майбутнє покоління юристів
Популярність IT галузі в Україні розширила класичне розуміння цієї індустрії: тепер це не лише група розробників-програмістів чи бета-тестувальників, а повноцінні команди із супроводу IT-бізнесу. Навіть невеликі стартапи потребують якісного юридичного супроводу, а тому юристам виділена особлива ніша у цій індустрії.
Аналогічної думки дотримується і статистика. Зокрема за останні п’ять років показник розвитку ринку ІТ виріс на 150%, а лише за рік попит на юристів цієї індустрії збільшився на 40%.
Сьогодні IT-юристи надають юридичну підтримку і супровід IT-сфери, структурують український IT-бізнес, захищають право інтелектуальної власності, забезпечують юридичний супровід при залученні інвестицій в IT-компанії тощо.
Великий функціонал роботи та попит на таких фахівців – чудова перспектива для молодих правників. Проте не кожен здатний буде скористатися нею. Така ситуація склалася через те, що для ефективного супроводу ІТ-бізнесу потрібне глибоке розуміння індустрії та ґрунтовне знання міжнародних стандартів, якими рідко володіють українські юристи.
У пошуках IT-освіти
Для професійного юриста вже не стає питання про те, освоювати нову спеціалізацію чи ні. Залишається визначитися, як швидко він зможе освоїти право в IT-напрямку.
Отримати знання IT-юриста ви можете в університеті. Щоправда, в Україні таких небагато. Попри чисельні програми з права, студенти отримують лише загальні уривки роботи ІТ-юриста, які, до того ж, можуть бути уже застарілими та не мати жодного відношення до ІТ.
Натомість, українські юристи усе частіше їдуть за знаннями до закордонних університетів. Там уже давно існують магістерські програми за напрямом «IT Law», де можна отримати якісну вузькоспеціалізовану освіту.
Але якщо ви прихильник вітчизняної освіти, або не володієте достатніми можливостями для іноземної освіти – не переймайтеся. Неформальна освіта здатна компенсувати українцям недоліки державної системи освіти.
Курс ІТ-право на базі Online Law School
Одна із таких можливостей – це онлайн-курси. Їх переваги в тому, що отримувати знання можна з будь-якої точки України чи світу. Плюс ціна на дистанційне навчання значно нижча, ніж на офлайнове.
Серед українських освітніх платформ, які пропонують навчання ІТ-праву нам відомо про кілька проєктів в офлайні (УКУ, Києво-Могилянська Академія), в онлайн варіанті, який зараз доступний під час карантину і також буде актуальний по завершенню — варто відзначити Online Law School.
Онлайн-школа пропонує два курси з ІТ-права – «Базовий» та «Поглиблений», залежно від рівня підготовки юриста чи адвоката.
Визначитися з курсом допоможе бот. Він пропонує скласти тест на знання IT-права. За результатами можна зрозуміти з якого рівня складності слід починати навчання.
Після проходження курсу слухачі отримують:
- Розуміння структурування ІТ-компаній в Україні та за кордоном
- Практику підготовки договорів для ІТ-сфери
- Лайфхаки як уникнути помилок засновників ІТ-стартапів
- Алгоритм дій під час обшуку в ІТ-компанії
Лекції поділено на невеликі відео-уроки тривалістю 5-20 хв. Кожен відео-урок прослуховується похвилинно експертним IT-юристом перед його поданням слухачам. Загалом для навчання знадобиться приблизно 3–5 годин в тиждень.
Наприклад, на поглибленому рівні курсу з ІТ-права учасники повинні аналізувати договори, розв’язувати кейси, перекладати різні положення та навіть готувати документи для реєстрації стартапу. Цікавим завданням також є реєстрація на трьох різних криптовалютних біржах. Учасникам надається повна інформація і одразу ж перевіряються знання на практиці. Такий комплексний підхід дуже важливий в онлайн-освіті, і в цьому перевага таких курсів.
В рамках антикризової карантинної перепідготовки та зміни чи поглиблення спеціалізації засновники школи готові надати для читачів нашого видання знижку 20% на купівлю курсу з ІТ-права за промокодом «Loйер».
Щоб активувати цей промокод потрібно буде при залишенні заявки на сайті в розділі, де вказати ваше ім’я – дописати промокод «Loйер».
Цей промо-код діє лише в рамках партнерства з нашим виданням і тільки на час до завершення карантинного періоду. Тож не втрачайте гарної нагоди.