Як правильно спроєктувати прибудинкову територію?
Які основні вимоги до ділянок, які знаходяться біля житлового будинку та на що варто звернути увагу під час купівлі нерухомого майна?
Прибудинкова територія – один з важливих елементів житлової забудови, від якого залежить комфорт мешканців.
Ця ділянка має виконувати чисельні функції:
- місце для активного відпочинку;
- зелена зона;
- територія для тимчасового паркування авто;
- зона безпечного пересування пішоходів тощо.
Так, проєктування прибудинкових територій регулюється ДБН 2.2-5:2011 «Благоустрій територій».
У розділі «Благоустрій прибудинкових територій» наведені такі основні вимоги до ділянок, які знаходяться біля житлового будинку:
- Обов’язково необхідно передбачати такі елементи: проїзд (проїзди), пішохідні комунікації (основні й другорядні), велодоріжки, майданчики (дитячі, спортивні, відпочинку, розміщення контейнерів для збирання побутових відходів, гостьових автостоянок, майданчики для вигулу собак), озеленення території;
- В місцях перетину пішохідних доріг з автомобільними проїздами слід влаштовувати плавні переходи для пересування маломобільних груп населення.
- Проїзна та пішохідна частини повинні бути розмежовані.
- Між вимощенням житлового будинку і проїздом необхідно передбачати прибудинкові смуги озеленення.
- Розміщення дитячих, спортивних, сміттєвих майданчиків вздовж магістральних вулиць забороняється.
- Висота огородження прибудинкової території (за наявності) має бути не більше ніж 2,0 м на межі із сусідніми земельними ділянками та не більше ніж 2,5 м на межі з вулицею
Отже, під час купівлі нерухомого майна слід обов’язково звернути увагу на те, як спроєктований прибудинкова територія: чи наявні там майданчики для дітей, зелені насадження тощо.
Зазвичай, може здатися, що це не основні елементи для комфортного життя. Проте, з часом ви зрозумієте, наскільки важливою є зелена зона чи спортмайданчик під вашим будинком, оскільки це значно підвищує якість життя.
Редакція може не поділяти думки авторів у розділі «блоги».