Як полюбити понеділки або хоча б перестати їх ненавидіти?


Більшість звикло до думки, що понеділок — день важкий. Вранці першого дня тижня нам важче прокидатися, на роботі ми довго не можемо зосередитися, і взагалі життя бачиться в сірих барвах. Але це легко змінити й ми розповімо як.

Ненавидіти понеділки — ваш особистий вибір та «народна традиція». У всіх країнах світу сприйняття цього дня носить злегка негативний характер, і тільки на пострадянському просторі виростає до масштабів щотижневого кінця світу.

Насправді «синдром понеділка» — це наслідок порушення звичного розпорядку, і боротися з ним досить просто. Ми підготували декілька порад, які допоможуть змінити ситуацію та полюбити понеділки.

Не піддавайтеся чужому впливу

Оточення твердить про те, як ненавидить цей день, і ми за звичкою погоджуємося. Але що ми відчуваємо насправді?

Запитайте себе: чим вам не догодили понеділки? Тим, що доводиться повертатися на ненависну роботу і змушувати себе займатися тим, чим не хочеться? Так, може, варто нарешті знайти розв’язання проблеми?

Якщо ви любите свою роботу, причина ненависті може ховатися в тому, що ви перейняли чужі установки. Які вигоди ви отримуєте, продовжуючи їм слідувати? Можливо, обговорення допомагає відчувати себе на одній хвилі з колегами?

Розберіться з робочими завалами

Ви любите роботу, але у вас накопичилося стільки невиконаних завдань, що думки про них отруюють життя і змушують боятися настання нового тижня? 

Скористайтеся методом закритого списку, запропонованим коучем Марком Форстером:

  • складіть список робочих завдань, які постійно відкладаєте;
  • підведіть під ним риску, яка означатиме, що в нього більше нічого не можна додати (тому він називається закритим);
  • кожен день виділяйте час на роботу над завданнями зі списку.

Оскільки список закритий, кількість завдань в ньому зменшуватиметься, тож це додаватиме додаткову мотивацію.

Безкоштовне стокове фото на тему «біла ковдра, вовна, волокно»

Наведіть порядок на робочому місці

Те, як воно виглядає, впливає на настрій та продуктивність. Якщо доводиться витрачати час на пошуки важливих документів, а від довгого сидіння в незручному кріслі болить спина, не дивно, що ви не радієте початку тижня.

Підготуйтеся до понеділка заздалегідь

Одне з його головних відмінностей від вихідних — ранній підйом. Цю проблему можна вирішити, відмовившись від різкої зміни режиму в вихідні. 

Спробуйте вставати приблизно в той же час, що й на тижні, та витрачати додаткові години на улюблені заняття.

Ще один спосіб зробити початок тижня приємніше — розпланувати його. Відведіть час на хобі, культпоходи та спілкування з друзями. Підготуйте в неділю все, що знадобиться в понеділок. Це позбавити вас від ранкового поспіху. Вирішіть, що надягнете, приготуйте книгу, яку плануєте читати в метро, ​​спортивну форму, якщо підете в зал.

Полюбите понедельники

Не плануйте нічого на ранок

Австралійський підприємець Джон Вестенберг розповідає, що раніше часто планував на ранок понеділка щось грандіозне, але реалізувати задумане йому майже ніколи не вдавалося. Як результат він відчував себе невдахою, і це задавало тон для всього тижня. Врешті-решт він вирішив, що ранок понеділка — це не на час для грандіозних звершень. Чому б не взяти такий підхід на замітку?

Поставте маленьку досяжну мету

Поставте перед собою невелику задачу, яку точно можна виконати. Мозку все одно, велику справу ми завершили або маленьку (тому ми часто відкладаємо важливі, але об’ємні завдання, і замість цього робимо цілу серію дрібних справ).

Порадуйте себе невеликим, але приємним досягненням на початку тижня: позаймайтеся йогою, помедитуйте, купіть квитки в кіно на вихідні або запишіться до лікаря.

Безкоштовне стокове фото на тему «біг, бігати, бігун»

Позаймайтеся спортом

Не обов’язково купувати абонемент у фітнес-клуб або бігти декілька кілометрів. Зробіть зарядку, потренуйтеся під відео, вийдіть на коротку пробіжку на стадіон біля будинку або включіть музику та потанцюйте.

Вимкніть сповіщення на телефоні

Постійне життя в режимі онлайн провокує стрес та заважає зосередитися на роботі. Чи так уже важливо знати, хто прокоментував ваш новий пост на Facebook або відповів на твіт?

Якщо повністю відмовитися від повідомлень ви не готові, спробуйте відключати їх в понеділок. Нехай цей день стане спокійніше хоча б в цьому плані.

Безкоштовне стокове фото на тему «vintage фону, vintage шпалери, аудіо»

Складіть особливий плейлист

Музика несе в собі потужний емоційний заряд, психологи використовують її як лікувальний засіб. Улюблені пісні додадуть енергії та піднімуть настрій.

Сприймайте цей день як можливість почати все з чистого аркуша

Понеділок — початок нового тижня, нової сторінки. Попередній тиждень з успіхами та невдачами залишилася в минулому, і у нас є можливість почати все спочатку.

Якщо задуматися, цей день як маленький Новий рік. Згадайте, за що ви його любите, окрім подарунків та довгих канікул. Швидше за все, за відчуття, що на цей раз у вас обов’язково вийде добитися поставлених цілей, або за можливість проаналізувати помилки й залишити в році, що минає.

Можливо, підбивання підсумків та нові цілі на тиждень допоможуть подивитися на цей день як на початок нового періоду.

Джерело: i-w-t.org, psychologies, woman-delice

Фото: Pexels