Як акторські техніки допомагають юристам в роботі?


Які бувають акторські техніки, як вони допомагають юристам в роботі та як зрозуміти, що вам потрібно йти на акторські курси?

Нещодавно проходила зустріч у Clubhouse, на якій PR-ніндзя Віка Папарига та digital-маркетолог Олена Пархоменко розпитали акторів та тренерів публічних виступів Петра Русаненко та Вікторію Муштей про те, як акторські техніки можуть допомогти в роботі.

Обговорювали навіщо це все юристам, які перші сигнали того, що потрібно бігти на акторські курси та чи можна з цих технік чомусь навчитися самостійно чи в онлайн форматі.

Акторські техніки потрібні не для того, щоб стати акторами та грати на сцені, а щоб проаналізувати себе та розібратися зі своїми страхами, комплексами та внутрішніми затисками, які заважають нам себе проявляти. І це все відбувається через гру.

Як зрозуміти, що вам потрібно йти на акторські курси

Нижче найпопулярніші запити, які чують тренери. Можливо, в них ви впізнаєте свої:

  • страх камери/сцени (не можу дивитися в очі, коли виступаю, трясуться ноги та тремтить голос)
  • бажання цікаво виступати, щоб запам’ятовуватися
  • натренувати голос, який хочеться слухати
  • попрацювати з жестами
  • не витрачати багато зайвої енергії на публічні активності

Індивідуальні чи групові заняття — що краще?

Звісно, залежить від того, що конкретно потрібно вам. У кожного варіанту є свої переваги.

Індивідуальні заняття — як лікар знімає гостре запалення тут і зараз, коли немає часу розбирати, що призвело до цього. Або, якщо ви знаєте вже свої внутрішні затиски і у вас є конкретний запит.

Наприклад, потрібно підготуватися до певного виступу чи до важливої розмови, бо у вас занадто сильне хвилювання перед цією подією. Тоді можна іти на індивідуальні заняття, де в ігровій формі пропрацювати ці емоції та розпізнати їх. Як правило, тоді стає легше.

Групові заняття — це більше про дослідження себе та тренування навичок по керуванню своїм тілом та емоційним станом.

Формат ефективніший: чим більше людей, тим більше ви можете протестувати навички емпатії. Бо акторство, так само як і робота з клієнтами, це про взаємодію. Плюс також у тому, що це все відбувається в ігровій формі. А також є можливість познайомитися з дуже крутими людьми з абсолютно різних професій.

Презентувати клієнтам проєкт, виступити перед командою — це все виступ перед публікою, тільки різний рівень тиску від хвилювання.

Які бувають блоки підготовки до публічних виступів?

Технічний блок

  • Дихання
  • Голос
  • Робота над дикцією та артикуляцією

Прокачуєте навички, щоб вас приємно було слухати та хотілось ще.

Психологічний блок

  • Розуміння своїх емоцій та керування ними
  • Як налаштуватися та впоратися з зайвим хвилюванням

Розвиток емпатії — коли ви розумієте, які емоції самі відчуваєте та можете зчитувати емоції інших людей. Наприклад, зможете бачити, чи клієнт зараз сумнівається або йому страшно чи дискомфортно. Тоді вам потрібно якось розрядити атмосферу та скерувати хід бесіди.

Філософський блок

  • Навіщо ви виступате, яка мета та чого хочете досягти
  • Як впливати на аудиторію

Потрібно, щоб ви не аналізували в процесі виступу як ви виступаєте, виглядаєте тощо. А були максимально включені в процес та тримали свою мету — донести свою думку та щоб люди взаємодіяли з вами.

Як можна тренуватися самостійно?

Потрібно відштохуватися від вашої мети, яку навичку потрібно прокачати чи чого позбутися.

  • Якщо є страх камери

Модулюєте ситуацію, коли вже виступаєте онлайн. Ставите камеру та берете текст, який будете розповідати авдиторії. Сидите перед камерою та чекаєте поки вам буде комфортно. Потім починаєте говорити. Попіклуйтесь про те, щоб ви гарно виглядали, було гарне світло. Бо коли ви будете переглядати свій запис, це все впливатиме на те, як ви будете себе оцінювати. Якщо так будете постійно тренуватися, то коли потім сядете так перед справжнім виступом, то це вже буде не вперше для вас, а вдруге чи втретє.

Нам всім страшно завжди, коли ми потрапляємо у незвичну для нас ситуацію чи обставини. Тоді нам треба зробити їх звичними.

  • Виступ на публіку

Так само можна записувати себе на камеру і так тренуватися.

  • Що робити, якщо бісить голос?

В ютубі шукаємо відео, як покращити голос. Мичати, завивати та виробляти дивні звуки — робити такі незвичні вправи. Можливо, трішки здивувати сусідів.

А потім змінювати голос, щоб знайти відтінки. Записуєте на диктофон, як ви говорили різними голосами.

Обираєте, який з варіантів вам подобається найбільше і намагаєтесь зрозуміти, як саме ви його змогли створити. Бо голосовий апарат будується на ваших відчуттях Берете текст та читаєте його саме тим голосом. Поступово в житті ви зможете говорити цим голосом.

Змінити можна будь-який голос

Акторські техніки — це про те, щоб бути собою, розкривати свій потенціал та стати кращою версією себе.