Я хочу бути юристом: що потрібно зрозуміти перед тим, як подавати документи на юрфак


Після перегляду серіалів на кшталт «Форс-мажорів», де юристи самовпевнені та  успішні, багаті та затребувані, чимало молодих людей мріє про юридичну кар’єру. Натомість, стикаючись із реальністю, вони розчаровуються та продовжують пошуки себе або перебивається підробітками.

Для того, щоб не змарнувати час, обрати правильний напрямок та отримати спеціальність, а потім і роботу, яка буде вам цікавою, поставте собі кілька запитань, що допоможуть прийняти правильне рішення.

  1. Чому мені це цікаво?

Чи справді це ваше бажання, чи нездійснена мрія ваших батьків, яку вони проектують на вас, а може, уявлення про юриспруденцію у вас тільки із фільмів та серіалів. Хоча останнє цілком згодиться за мотивацію для того, щоб почати цікавитись нюансами юридичної світи та професії в Україні та скласти більш цілісну картину того, як все існує та працює в реальності.

  1. Який університет обрати?

В Україні є юридичні університети, які одразу починають готувати спеціалістів окремих професій: суддів, прокурорів, адвокатів тощо, відповідно розподіляючи кількість годин на вивчення окремих предметів, виділяючи профільні. В той же час в багатьох університетах є юридичні факультети. Варто сказати, що тут не має однозначної відповіді, що краще обрати, адже все залежить від університету. Визначитись із місцем навчання варто заздалегідь, щоб знати, на які предмети вам потрібно звернути особливу увагу та які бали дадуть вам змогу вступити в обраний вуз.

  1. Яку спеціалізацію обрати?

Щоб стати успішним юристом, вам потрібно якомога раніше визначитися зі спеціалізацією. Вивчити все право неможливо, тому, чим раніше ви встановите пріоритет стосовно цивільно-правової, кримінально-правової або державно-правової спеціалізації і почнете поглиблено її вивчати, тим краще. Але це не означає, що потрібно з головою піти в вивчення, припустимо, цивільного права, забувши про інші спеціалізації. Усі галузі, так чи інакше, взаємопов’язані.

  1. Чи готові ви працювати понаднормово?

У найбільш успішних, багатих і впливових юристів робочий день ненормований. А це означає, що доведеться звикнути до швидкого та активного ритму життя, понаднормової роботи, ранніх підйомів та іноді навіть роботи у вихідні дні.

Мало хто по-справжньому усвідомлює всю непросту складову життя юриста або адвоката. І ті деякі, кому вдається заробляти хороші гроші, в прямому сенсі присвячують своє життя роботі.

  1. Які навички в мене є, а які потрібно розвивати?

Для того, щоб стати успішним юристом, теоретичних знань, однозначно буде не достатньо. Вміння виступати публічно, при цьому висловлюватись впевнено, чітко та переконливо, навички складання процесуальних документів, системне мислення, що дозволить вам орієнтуватися у безлічі законів швидко і точно — все це можна розвинути в собі під час студентських років. І якомога раніше почати здобувати стаж роботи, щоб на практиці мати змогу застосувати всі отримані вміння та знання.

Пам’ятайте, головне поставити перед собою конкретну мету і почати рухатися до її досягнення.

Іванна Мельничук