ВРУ запропонували змінити 110 статтю ККУ


4 серпня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, в якому пропонують змінити 110 статтю ККУ «Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України».

У пояснювальній записці зазначено, що «законопроєкт спрямований на усунення потенційних розбіжностей у правозастосовній практиці судовими та правоохоронними органами щодо застосування положень Кримінального кодексу України, спрямованих на захист територіальної цілісності та суверенітету України».

Так, компетентні органи при застосуванні статті 110 зіштовхуються з тим, що її диспозиція спрямована швидше на попередження загрози розколу держави та закликів до них.

«Тлумачення чинної редакції вказаної статті Кримінального кодексу України створює незручності у її застосуванні щодо фактів висловлення публічних заяв про належність території України або частини території України іноземній державі, а також публічного заперечення суверенітету України, зокрема і громадянами іноземних держав», — зазначили автори законопроєкту.

Тому проєкт пропонує деталізувати формулювання цієї статті, доповнивши склад злочину наступними словами

«публічні заяви про належність території України або частини території України іноземній державі, а також публічне заперечення суверенітету України»

Фото: pixabay