ВРУ остаточно затвердила Державний бюджет на 2022 рік


Народні депутати на пленарному засіданні Верховної Ради 2 грудня схвалили у другому читанні проєкт державного бюджету на 2022 рік.

Перед цим профільний комітет рекомендував цей закон до ухвалення.

«За» законопроєкт № 6000 проголосували 268 народних депутатів. Червону кнопку натиснули 35 парламентарів. Утрималися 36 депутатів.

Проєкт держбюджету на наступний рік є цілком реалістичним, заявив голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

«До другого читання істотно зросли дохідна та видаткова частини бюджету. Ми мали бюджет першого читання, розрахований на базі травневого макропрогнозу, на сьогодні він змінений і, відповідно, збільшений, адже ВВП має зрости, і від цього розраховується дохідна база», — пояснив Гетманцев.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль стверджує, що держбюджет залишився збалансованим та реалістичним, але при цьому дійсно є бюджетом модернізації країни. 

Пріоритети кошторису залишаються незмінними: медицина, освіта, оборона та безпека, соціальна сфера, інфраструктура, підтримка бізнесу та інновацій. 

Один із головних акцентів цього бюджету — це підвищення зарплати нашим медикам. 20 тисяч грн стане мінімальною зарплатою для лікарів. 

Вперше у державному бюджеті виконали вимогу закону «Про освіту». Прогнозний обсяг видатків зведеного бюджету на освіту на 2022 рік планується на рівні 7,3 % ВВП.

Джерело: Телеканал Рада, Hromadske

Фото: Pexels