ВРП звільнила 6 суддів за вчинення істотного дисциплінарного проступку


Вища рада правосуддя 25 січня 2018 року розглянула питання про звільнення шістьох суддів на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України відповідно до рішень Дисциплінарних палат Вищої ради правосуддя.

Про це йдеться на сайті ВРП.

За результатами розгляду зазначених питань Вища рада правосуддя вирішила звільнити на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України:

Мозгову Ольгу Анатоліївну з посади судді Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області – відповідно до рішення Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 31 травня 2017 року № 1345/3дп/15-17;

Решетніка Миколу Олександровича з посади судді Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська – відповідно до рішення Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 2 серпня 2017 року № 2323/3дп/15-17;

Бессараб Любов Михайлівну з посади судді Гагарінського районного суду міста Севастополя – відповідно до рішення Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 10 листопада 2017 року № 3656/1дп/15-17;

Попеку Олександра Володимировича з посади судді Тельманівського районного суду Донецької області – відповідно до рішення Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 30 жовтня 2017 року № 3491/2дп/15-17;

Антонову Наталію Володимирівну з посади судді Голосіївського районного суду міста Києва – відповідно до рішення Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 26 травня 2017 року № 1259/1дп/15-17;

Степанову Оксану Сергіївну з посади судді Обухівського районного суду Київської області – відповідно до рішення Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 23 жовтня 2017 року № 3378/2дп/15-17.

Зазначимо, що дисциплінарні справи стосовно суддів Мозгової Ольги Анатоліївни, Решетніка Миколи Олександровича, Антонової Наталії Володимирівни порушено на підставі скарг, у яких зазначено, що ці судді допустили порушення гарантованих Конституцією України та Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод права на свободу та особисту недоторканність і права на справедливий судовий розгляд, зокрема під час постановлення ухвал про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо осіб, які були учасниками масових акцій протесту в період з 21 листопада 2013 року до дня набрання чинності Законом України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні», через їхню участь у таких акціях.

Дисциплінарна справа стосовно Степанової Оксани Сергіївни порушена на підставі скарги, в якій зазначено, що суддею не дотримано вимог щодо всебічного, повного і об’єктивного з’ясування обставин справи та вирішення їх відповідно до закону під час ухвалення рішення про застосування до активного учасника руху «Автомайдан» адміністративного стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами на шість місяців, що є максимальною мірою покарання за цією статтею Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Стосовно суддів Бессараб Любові Михайлівни та Попеки Олександра Володимировича дисциплінарні справи порушені на підставі встановлених фактів про те, що зазначені судді, обіймаючи відповідно до чинного законодавства посаду судді в Україні, увійшли до складу судових органів Російської Федерації та так званої ДНР відповідно.

Коментар Голови ВРП І.Бенедисюка:

Сьогодні на засіданні ВРП було звільнено 6 суддів, 4 з яких притягнуто до відповідальності за дії під час розгляду справ так званих активістів Євромайдану. Одного суддю з цих самих підстав притягнуто до дисциплінарної відповідальності іншого виду – відсторонення від посади, направлення до Національної школи суддів України для підвищення кваліфікації з подальшим проходженням кваліфікаційного оцінювання для підтвердження здатності здійснювати правосуддя. Тобто суддя пройде підготовку в Національній школі, після чого складе кваліфікаційний іспит на підтвердження здатності здійснювати правосуддя.

Ми розуміємо очікування суспільства щодо оперативного розгляду справ, проте мусимо зазначити, що на розгляді ВРП перебуває наразіпонад 16 тисяч дисциплінарних матеріалів. І це лише матеріали стосовно суддів, а водночас до  нас продовжують надходити матеріали щодо оскарження рішень або притягнення/непритягнення до дисциплінарної відповідальності прокурорів, і все це також лягає на плечі членів ВРП. Лише у вересні минулого року ми почали набирати дисциплінарних інспекторів, які якраз і допомагають членам Ради в опрацюванні цих матеріалів. На сьогодні у нас є 20 інспекторів із 42. На жаль, немає де розмістити ще штат. Справа лише в тому, що фізично немає можливості опрацювати таку кількість матеріалів тим складом, який зараз є.

Управління інформації
та забезпечення комунікаційної діяльності