Відрядження-2019: нові розміри добових


У зв’язку зі зростанням мінімальної заробітної плати, збільшується сума добових для відряджень.

Офіс великих платників податків інформує, що до оподатковуваного ПДФО доходу платника податку — фізичної особи, яка перебуває у трудових відносинах із своїм роботодавцем або є членом керівних органів підприємств, установ, організацій, не включаються витрати на відрядження, не підтверджені документально, на харчування та фінансування інших власних потреб фізичної особи (добові витрати), понесені у зв’язку з таким відрядженням (добові):

  • у межах території України, але не більш як 0,1 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, в розрахунку за кожен календарний день такого відрядження,
  • для відряджень за кордон — не вище 80 євро за кожен календарний день такого відрядження за офіційним обмінним курсом гривні до євро, установленим НБУ, в розрахунку за кожен такий день, як це визначено пп. 170.9.1 ст. 170 ПКУ.

Водночас відповідно до ст. 8 Закону «Про Державний бюджет України на 2019 рік» мінімальна заробітна плата з 01.01.2019 р. зросла та становить 4 173 грн.

Отже, в 2019 р. неоподатковувана ПДФО сума добових для відряджень у межах території України складає 417,3 грн.

При цьому сума збільшення розміру добових витрат на відрядження понад встановлені норми включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та, відповідно, відображається в податковому розрахунку за формою № 1ДФ як додаткове благо.