Вчися у кращих: як перестати прокрастинувати на роботі


Прокрастинація — вічне прокляття людини на роботі. Але це не означає, що її неможливо здолати. Сьогодні ми відібрали для вас найефективніші методи залишатися продуктивним від світових мотиваторів та бізнес-експертів.

Сучасна динаміка життя з безліччю девайсів похитнула наше вміння концентруватися, зрадницьки пропонуючи величезну кількість способів відволіктися. У стінах офісу це призвело до того, що співробітники в середньому прокрастинують до 20% робочого часу.

Ми ж зібрали поради від декількох бізнес-експертів сервісу The Oracles, які пропонують свої методи боротьби зі зволіканням. І, треба визнати, деякі з них вселяють довіру.

«Живіть девізом Nike» — Бетенні Франкель

Багато людей прокрастинують, через що їм часто доводиться затримуватися в офісі.

Але будьте прагматиками: робота понаднормово не справить враження на вашого боса. Він, скоріше, вважатиме вас повільним, а не працьовитим (якщо тільки ваші показники не свідчать про протилежне).

Тут експерт радить взяти на озброєння знаменитий слоган Nike: «Просто зроби це».

«Мені треба було рівно 30 секунд, щоб почати писати цей коментар. Так що заважає вам зважитися на роботу? Зволікання — це програш. Тому, якою б складною не була ваша задача, перестаньте думати, а просто приступайте до справи».

Але якщо ви зволікаєте на роботі занадто часто, то це можлива підказка, що ви займаєтеся не своєю справою. У цьому випадку один з ймовірних виходів — пошук іншої роботи, яка захопить вас та дозволить залишатися ефективним завжди.

«Розділіть час на маленькі блоки» — Грант Кардон

Будь то Instagram, Netflix або навіть ваша собака — життя наповнене речами, які спонукають вас відволіктися. І ви погоджуєтеся це зробити.

Вам здається, що це займе всього якихось 5-10 хвилин. Але перш ніж ви зрозумієте, що витратили близько 2 годин на відпочинок протягом робочого дня, стане надто пізно: проєкт не виконано, завдання боса провалено, покарання є незворотнім.

Все тому, що у боротьбі з прокрастинацією компроміси неможливі. 5 хвилин неминуче перетворяться в 10 чи навіть 20. А якщо ні, то подібні перерви стануть невіддільною частиною процесу, що в сукупності принесе ще більший збиток. 

Грант Кардон впевнений, що йому вдалося знайти вихід з цієї ситуації.

«Я ділю робочий час на 15-хвилинні блоки та намагаюся виконати максимум завдань в кожному з них. Такий підхід дозволив мені залишатися вкрай продуктивним, оскільки мобілізація сил відбувалася від одного блоку до іншого».

«Використовуйте символічні нагороди» — Джонатан Гудман

Прокрастинатори часто затягують процес, тому що не можуть побачити результат своєї роботи відразу. Секрет боротьби зі зволіканням полягає в тому, щоб забезпечити себе нагородами протягом усього робочого процесу. 

Припустимо, ви пишете книгу. Розбийте весь етап на локальні цілі, до прикладу, писати за день по 500 слів. По завершенні денного плану зафіксуйте своєчасне виконання завдання символічною нагородою на кшталт покупки перегляду улюбленого шоу або оновлення картинки на робочому столі.

Останнє, до речі, може стати перманентним нагадуванням ймовірної винагороди. Подібний метод здатний стимулювати вироблення дофаміну — гормону, що відповідає за відчуття задоволення.

«Зробіть ставку» — Джош Харріс

Підніміть свої ставки для переорієнтації. Визначте суму грошей, яка здається вам досить значною, щоб з легкістю розлучитися з нею, але при цьому і не була занадто великою. Припустимо, це 500 грн (в оригіналі експерт назвав 500 доларів). Втім, для деяких дана сума може обчислюватися п’яти- і навіть шестизначними цифрами.

Суть методу — ви ставите перед собою завдання та визначаєте реальні терміни його виконання. Якщо ви в ці терміни не вклалися, то відправляєте гроші своєму другові.

«Метод радикальний, але дієвий. Я використовую його протягом багатьох років, і, знаєте що, він жодного разу мене не підвів. Всі проєкти були здані в строк!» — Джош Харріс

«Посадіть себе на дієту прокрастинації» — Дотті Герман

Це є частиною людської природи — відтягувати виконання неприємних речей. Коли щось викликає у нас занепокоєння або тисне на вас, ми опираємося цьому. Але коли це є частиною нашої роботи, від цього вже нікуди не дітися. І ми починаємо прокрастинувати.

Кращий спосіб позбутися цієї звички — виробити нову. Я раджу скористатися «прокрастинаційною» дієтою. На практиці це означає, що всякий раз, коли ви відчуваєте небажання виконувати будь-яку дію, змусьте себе зробити це. Коли це станеться наступного разу, зробіть двічі, потім — тричі. Перші кілька днів такої дієти вам здадуться важкими, але потім ви звикнете та станете дотримуватися її постійно. Відводьте щодня по годині виключно на інтенсивне виконання важких завдань — і вам вдасться зламати старі звички, що живлять вашу прокрастинація.

Джерело: theoracles.com, hussle.com

Фото: Pexels