В ЄС розмірковують над скасуванням безвіз для України через зловживання
Деякі країни Європейського Союзу заговорили про скасування безвізового режиму для України, Грузії, Молдови та деяких балканських країн.
В Міністерстві закордонних справ України заявили, що офіційних повідомлень від ЄС про це не отримували.
Про це повідомили «Радіо Свобода» та речник МЗС Олег Ніколенко нам у коментарі.
Про занепокоєння зловживанням безвізовим режимом заявили зокрема Бельгія, Німеччина, Франція, Італія та Чехія. Вони кажуть, що фіксують незаконне проживання громадян з безвізових держав, а також необґрунтовані запити про надання притулку.
У Бельгії зазначили, що Україні також потрібно удосконалити власне правосуддя та безпеку, щоб ЄС не довелося запускати механізм призупинення безвізового режиму.
«Україна залишається приводом для занепокоєння. Кажучи конкретніше, йдеться про показники, пов’язані з правосуддям та безпекою, оскільки здається, що навіть за кілька років після скасування візового режиму проблеми в цій сфері зберігаються. Дійсно, навіть якщо національне законодавство було офіційно ухвалене, воно, схоже, не застосовуються повністю», — вважають у Бельгії.
Проте там додали, що така оцінка чинна для всіх країн із послабленим візовим режимом, чиї політики не повністю відповідають їхній дорожній карті.
А ось у Чехії згадали про велику кількість нелегальних мігрантів та заявок на надання притулку від громадян України. Проте у Празі наголосили, що бачать у безвізі й корисні наслідки для економіки — попри проблеми з порушеннями.
В Міністерстві закордонних справ заявили, що українська сторона не отримувала офіційних сигналів від Європейської комісії про загрозу скасування безвізового режиму.
Там нагадали, що у серпні у своїй четвертій доповіді про оцінку виконання вимог візової лібералізації у ЄС позитивно оцінили дотримання Києвом критеріїв безвізового режиму.
Ніколенко наголосив, що МЗС вже запропонувало окремим країнам-членам ЄС та Європейській комісії провести консультації, щоб роз’яснити окремі положення українського законодавства.
Нагадаємо, що безвізовий режим між Україною та Європейським Союзом запрацював 11 червня 2017 року. Він дозволяє вільно перетинати міждержавні кордони країн Європейського Союзу без попереднього звернення до посольства для отримання дозволу.
Українці, які мають біометричні паспорти, можуть приїжджати в країни ЄС з діловою чи туристичною метою або в сімейних справах на термін до 90 днів протягом 180-денного періоду протягом року.
Цей режим не розповсюджується на людей, які мають намір прибути до ЄС з метою працевлаштування чи навчання.
Джерело: hromadske.ua
Фото: Pexels