В Україні збільшили максимальну висоту громадських будівель до 150 метрів


У Мінрегіоні збільшили максимальну дозволену висоту громадських будівель. Зміна міститься у проекті нового ДБН «Висотні будинки і комплекси», який вже затверджений і буде опублікований найближчим часом.

Про це повідомляє заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.

Зараз у чинних нормах максимальна висота, за якою дозволяється проектувати висотні житлові та громадські будівлі, складає 100 м. Для громадських будівель ми пропонуємо підвищити її до 150 м для можливості реалізації сучасних та цікавих рішень у висотному будівництві, — йдеться у повідомленні.

Крім цього:

  • вводиться можливість проектувати сучасні висотні комплекси. Зараз технології дозволяють проектувати такі масштабні проекти безпечно та якісно. 
  • встановлюються вимоги щодо жорсткості сталевих та сталезалізобетонних конструкцій для проектування каркасів висотних будівель. Це дозволить збільшити несучу спроможність таких висотних будівель як мінімум на 20%.
  • встановлюються вимоги до мінімальної товщини перекриття будівель, що дозволить будувати їх на територіях з сейсмічністю до 7 балів, тобто, на всій території України.
  • вводиться обов’язкове проведення аеродинамічного обдуву моделі нового висотного будинку та навколишніх будівель і споруд. Це дозволить контролювати та за необхідності зменшувати пориви вітру у висотній забудові ще на етапі проектування та інші вимоги.

Фото: Pexels