В Україні за пів року виявили 130 випадків торгівлі людьми


З початку 2021 року поліція в Україні зафіксувала 130 випадків торгівлі людьми.

Більшість із них пов’язані із втягненням людей у злочинну діяльність, однак поширеними також стали трудова та сексуальна експлуатація.

Про це розповіла заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко, цитує «Укрінформ».

Водночас керівник Департаменту міграційної поліції Національної поліції Сергій Пантелєєв розповів, що з початку 2021 року правоохоронці виявили та ліквідували 26 організованих злочинних угруповань, якій займалися торгівлею людьми. До їхнього складу входили 139 учасників.

Посадовець розповів, що українські правоохоронці борються з двома видами торгівлі людьми. Перший починається і закінчується на території нашої країни. Серед таких випадків найбільш розповсюджені трудова та сексуальна експлуатація. 

Другим видом є торгівля людьми, яка починається на території України з вербування, однак сам злочин відбувається на території іншої держави.

Пантелєєв також повідомив, що українські поліцейські зараз беруть участь у 4 міжнародних слідчих групах щодо розслідування випадків, коли в Україні починалося вербування потерпілих і коли потерпілі потім виїхали до інших країн.

«Таких груп раніше не існувало. Це нам дозволяє одночасно проводити розслідування як на території нашої країни, так і на території країн, де закінчується злочин», — розповів посадовець.

Павліченко закликала людей, які знають про випадки торгівлі людьми чи потрапили в таку ситуацію, повідомляти поліцію та соціальні служби.

Крім того, в Україні за телефонним номером 1547 цілодобово та безоплатно працює гаряча лінія, на яку можна повідомити про випадки торгівлі людьми, домашнього або сексуального насильства або ж насильства щодо дітей.

Джерело: ukrinform.ua, hromadske.ua

Фото: Pexels